Jestliže se nechcete s teplými dny ještě definitivně rozloučit, máme pro vás zajímavou nabídku. Navštivte překrásný ostrov Madeira, kterému se také přezdívá květina uprostřed Atlantiku. A proč květina? Protože Madeira je po celý rok nádherně rozkvetlá. Díky příznivým klimatickým podmínkám se zde neuvěřitelně dobře daří rozličným druhům rostlin a Madeiřané jsou na svůj ostrov náležitě pyšní.

Pokud se rozhodnete připomenout si teplé dny a Madeiru navštívíte, rozhodně nebudete litovat. Přivítají vás pohostinní lidé, čistý a upravený ostrov s překrásnou krajinou, která nadchne opravdu každého.

Vybrat si můžete z mnoha výletů, protože na Madeiře je toho opravdu hodně k vidění.

Dnes vám představíme malebné městečko Santana, které se nachází v krásném malebném údolí a kde stojí více než sto doškových trojúhelníkových domů. Na svazích širokého údolí, v němž městečko leží, uvidíte také trojúhelníkové doškové kravíny, v nichž jsou přivázány krávy, aby se netoulaly po úzkých terasách, nezranily se nebo neponičily úrodu. Trojúhelníkové domky v Santaně jsou vybudované ze dvou dřevěných trámů ve tvaru písmene A a náleží ke zvláštnostem Madeiry. První zmínka o nich pochází ze 16. století, avšak většina dochovaných staveb není starších než sto let. Dnes mají interiér obložený dřevem, doškovou střechu a dveře o okna bývají často namalované jasnou červenou, žlutou nebo modrou barvou. Díky neustále teplému podnebí se na Madeiře stoluje venku a toalety jsou daleko od domu. Zdejším obyvatelům slouží trojúhelníkové domy pouze na spánek (v podkroví nahoře) a jako úkryt před deštěm. Do prostorného vnitřku dole jsou situovány obytné místnosti.
Okolí Santany je velmi romantické, a tak, pokud se sem chcete vydat autem, doporučujeme počítat s dostatkem času na krásné procházky. Zde začíná a končí také několik tras podél levadas.

Levadas nebo-li levady jsou zavlažovací kanály, které jsou důmyslně vedeny po celém ostrově a slouží také jako turistické trasy. Cesta LEVADA QUEIMADAS začíná v nejvyšší oblasti Satany, v přírodním parku Queimadas. Během této Levady projdete několika krátkými tunely a potom se vám naskytne úchvatný pohled na majestátní vodopád Caldeiräo Verde. Při pohledu na něj nebudete litovat námahy, kterou vás dvanáctikilometrová túra stála. Cesta končí právě v městečku Santana. Nezapomeňte si s sebou vzít baterku a nepromokavou bundu.

Jeďte si prodloužit teplo na Madeiru a vrátíte se plni krásných zážitků. S důvěrou se obraťte na pracovníky CK Snail Travel, kteří vám rádi, ochotně a fundovaně poradí.

http://www.snailtravel.czReklama