Rhodos

Pokud chcete mít při své dovolené jistotu slunečného počasí, vyberte si řecký ostrov Rhodos.
Pro svou jižní polohu a bezchybné podnebí je nazýván ostrovem slunce. Podle statistik je tu slunečné počasí 300 dní v roce. Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanesos a čtvrtým největším ostrovem Řecka.

Jako každý významný ostrov Řecka, i Rhodos, je opředen zajímavými bájemi a pověstmi. Navíc zde stál Rhódský kolos - socha boha slunce Hélia, která byla velmi impozantní. Bůh stál rozkročený nad přístavní úžinou, takže se svou pochodní v ruce vítal každého návštěvníka. Díky své výšce přes 30 metrů se Rhódský kolos stal nejvyšší sochou starověku a zároveň jedním ze Sedmi divů světa.

Rhodos

Rhodos má krásné pláže a mnoho letovisek, většina z nich se nachází na východním pobřeží ostrova, například Koskinou, Faliraki, Kolymbia či Pefki. Nejkrásnějšími starobylými městy je hlavní město Rhodos na severu ostrova a Lindos, který se nachází v jižní části, na východním pobřeží.

Rhodos

Lindos, místo, které na ostrově musíte vidět

Rhodos

Lindos je opravdu nádherné město, které si ponechalo své kouzlo dávných časů. Přímo nad městem ční akropole - částečně zrekonstruovaný chrám bohyně Athény Lindoské, jeho monumentální sloupy jsou symbolem města a najdete je na každé pohlednici. Pro jeho prohlídku si ale raději vyberte podvečer, přes den je na vyprahlém kopci ještě větší vedro než v rozpáleném městě, přes den zde vystoupá teplota ke čtyřicítce.
Samotné město Lindos vám učaruje. Úzké romantické uličky, plné krámků, taveren a místních domů jsou kouzelné. Ulice ve městě jsou tak úzké, že sem nesmí vjet auta. V restauracích musíte ochutnat místní tzatziki, souvlaki, vinné listy či grilovanou čerstvou rybu. Lindos má jen malou pláž s kamenitým a skalnatým břehem. Vedle pláže stojí malý kostelík a kaplička. Když budete ve městě o víkendu, uvidíte, jak se zde střídají svatby, je to oblíbené obřadní místo. Nebojte se jet do Lindosu autem. I když je sem vjezd autům zakázán, kousek od pěšího vchodu do města jsou záchytná parkoviště. Rada na cestu - neparkujte hned na prvním parkovišti, sjeďte až tam, kam to jde, parkoviště jsou ještě dole u zátoky. Určitě zde najdete místo k parkování.
Kromě nádherných pláží Rhodos skrývá i malebné vnitrozemské vesničky v kopcích, které jsou téměř nedotčené cestovním ruchem. Stojí za to půjčit si auto a projet aspoň část ostrova, poznat jiná místa, než jsou turistická letoviska. Malebné vesničky slibují gurmánský zážitek, neochutnat místní kuchyni by byl hřích.

Rhodos

Divoké pláže na západě Fourni

Rhodos

Tipem na skvělý výlet jsou divoké pláže na západě ostrova. Pojedete sice kolem dvou hodin autem, projedete vnitrozemí, ale výsledek bude stát za to! Je to krásné místo, kde si najdete své soukromí. Tím, že je daleko od letovisek, se sem moc lidí nedostane. Můžete mít ale smůlu na vítr a vlny, které vám zkazí koupání. Jinak je ale pláž moc pěkná, lehátka, slunečníky a malé bistro, kde si můžete dát něco k jídlu. Kolem jsou rozeklané světlé skály, dá se na ně vlézt a rozhlédnout se po krásném okolí a udělat si pěkné fotky.

Rhodos

Co se mi na Rhodosu líbilo?

Rhodos

Jednoznačně městečko Lindos, pro svou originalitu a krásu.
Nejhezčí pláž - nám se líbila pláž Tsambiki, která byla asi 3 km autem od Kolymbie, kde jsme bydleli. Světlý písek, lehátka (2 lehátka a slunečník stála 8 Euro na den, po 16.00 jen 6 Euro), příjemné hospůdky, sprchy a záchody každých 20 metrů, krásná příroda)
Hezká pláž byla i doporučovaná Fourni, která je na druhé straně ostrova - na západní straně. Byla hezká, ale divoká, foukal silný vítr a byly velké vlny. Je to romantika, skály, písek, bušení vln a modré nebe.
Místní kuchyně - Řekové jsou pohostinní, jejich kuchyně je výtečná. Kombinace salátů, olivového oleje, koření, typických špízů či pokrmů z mletého masa dala našim chuťovým buňkám zabrat!
Teplé moře - díky své jižní poloze je moře omývající Rhodos velmi teplé. Koncem léta má kolem 26 stupňů. A to je pohádka. Nemám ráda moře, kdy se musím půl hodiny „osmělovat“ a přemlouvat se, abych se už konečně celá namočila. U moře v Řecku si můžu „lebedit“ ve vodě třeba hodinu.

Rhodos

Zajímavé informace:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rhodos
www.ipocasi.com/recko-rhodos-rhodos
http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/rhodos/

Autopůjčovny:

http://cz.sixt.com
www.traveljigsaw.cz/Rhodes
www.rhodos-pujcovna.cz/

Reklama