Rhodos

Vy jste ještě nebyli na Rhodu? NAPRAVTE TO a poznejte krásy ostrova růží nebo též věčného slunce, jak je Rhodos právem nazýván.

Trocha historie Řecka

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821–29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka, v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.

Rhodos

Největší ze souostroví Dodekanesos

Rhodos je nazýván „Ostrovem věčného slunce“ či „Ostrovem růží“. Je největším ostrovem souostroví Dodekanesos a čtvrtým největším ostrovem Řecka ležícím necelých 20 km od Turecka.

Ostrov věčného slunce je lemován 220 km dlouhým pobřežím s půvabnými, několik kilometrů dlouhými, oblázkovými a písčitými plážemi.

Rhodos

Východní pobřeží je omýváno klidným Středozemním mořem a najdete zde mnoho turistických letovisek s písčitými i oblázkovými plážemi. Západní pobřeží se svými spíše oblázkovými plážemi je omýváno Egejským mořem a jeho větrnější povahu ocení zejména milovníci vodních sportů a surfování. Rhodos je také ojedinělým místem s mnohými historickými památkami a díky tomu je vyhlášen organizací UNESCO za světovou přírodní a kulturní památku. Mezi nejznámější památku ostrova Rhodos patřil šestý div světa tzv. „KOLOS RHODSKÝ“.

Rhodos

V severní části Rhodu stojí kromě mnoha památek za návštěvu také Údolí motýlů, Sedm pramenů nebo údolí Rodini. Vzduch ostrova je prosycen vůněmi levandule, pinií, olivovníků a na každém kroku se vyskytujících pomerančovníků.

Tak neváhejte a vydejte se s KOVOTOUR PLUS na ostrov, který se vynořil z moře jako dar od samotného Dia, a užijte si svou dovolenou snů!

Rhodos

Na ostrov Rhodos se dostanete letecky z Prahy a Ostravy již od 5990 Kč + povinné příplatky.

Tipy KOVOTOUR PLUS:

11. 06.–18. 06. Vila Palm Bay, 8 dní bez stravy za 5990 Kč + povinné příplatky

11. 06.–18. 06. hotel Orion, 8 dní s polopenzí za 6990 Kč + povinné příplatky

18. 06.–25. 06. Vila Palm Bay, 8 dní bez stravy za 7990 Kč + povinné příplatky

18. 06.–25. 06. hotel Marathon, 8 dní s all inclusive za 11990 Kč + povinné příplatky

Výše uvedené ceny neobsahují povinné příplatky, jako jsou letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, pojištění a transfer. Ceny se mohou v průběhu času měnit v návaznosti na aktuální nabídku last minute. Aktuální ceny sledujte www.kovotour.cz .