Každý z Kanárských ostrovů je trochu jiný, charakterizuje jej něco jiného, zajímavého. Na ostrově Lanzarote je nejvíce vidět, že ostrovy jsou sopečného původu. Vyhaslé, pusté krátery, vyvřelá láva, černé pláže, mírné i divoké vlny… místo jak pro boha síry a ohně.

Na celém ostrově se nachází 300 sopek. Zdají se být vyhaslé, bez síly života, ale to je jen zdání. V nitru tohoto ostrova pulzuje žhavá láva, srdce sopek. Pokud tyto živé sopky na ostrově budete hledat, pak musíte zamířit do Národního parku Timanfaya, do Ohňových hor. Název je pro tuto oblast naprosto přesný, Ohňové hory jsou sopky, místa, kde 10 metrů pod zemí odborníci naměří  teplotu 600 stupňů Celsia. Nemusíte se ale bát, že by sopka dštila síru, zrovna když sem pojedete na dovolenou. Všechna místa na světě, kde jsou činné sopky, jsou pod pečlivým dohledem odborníků, kteří dopředu dokáží nebezpečí spočítat. Pokud navštívíte toto magické místo, pak nesmíte zapomenout na nádhernou lagunu Lago Verde u vesnice El Golfo.

Místa, pro která na Lanzarote přijíždějí turisté, jsou krásné pláže a teplé moře, které je omývá. Koupání takřka po celý rok a přívětivá teplota je to, co ocení každý, kdo hledá odpočinek a relaxaci. Šumění vln, koupání, radost, to je to, co zde jistě najdete.

Pokud se vydáte na Lanzarote a budete chtít vyrazit na pěkný výlet a poznat něco nového, můžeme vám doporučit výlet na ostrov Fuerteventuru - loď jezdí velmi často a cesta trvá necelou hodinu. Na Fuerteventuře můžete navštívit nový Aquapark  nebo se vykoupat na místech, kde jsou nádherné duny ze světlého písku. Určitě výlet stojí za to.

TIP PRO VÁS:

Pokud se rozhodnete strávit svoji dovolenou na mystickém Lanzarote, doporučujeme vám ubytování v Sands Beach Villas. Tento půvabný a klidný rezort s kompletně vybavenými apartmány je nejenom  v pěší vzdálenosti od nejlepších pláží se zlatým pískem, ale navíc nabízí svým klientům možnost koupání v 6 sladkovodních bazénech, jednom vyhřívaném bazénu a také v soukromé laguně s písčitou pláží. 

Více o tomto hotelu se dozvíte v našem předchozím článku, který najdete ZDE: //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17035&id=4 Dovolenou v tomto hotelu si můžete objednat a zakoupit v cestovaní kanceláři Canaria Travel

Více na www.canariatravel.cz

Na Gran Canarii, na Tenerife a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6,
případně na telefonu: +420 / 221 969 224
nebo                        +420 / 221 969 234
mobilní operátor                  602 313 049 
fax                                     224 946 391 
nebo                                  224 948 025.

Reklama