Pokud se chystáte objevovat krásy Kanárských ostrovů a toužíte po neopakovatelných zážitcích a překrásných vzpomínkách, pak určitě navštivte ostrov Lanzarote. Jen na tomto ostrově posetém asi stovkou vulkánů můžete při svých výletech poznat pocit člověka, který se ocitl na místě, kam před ním ještě nikdy nikdo nevkročil.

Lanzarote ale není jen sopečně stále ještě činné místo. Ostrov má 87 pláží s bílým, zlatým nebo černým pískem a v letoviscích Playa Blanca, Puerto del Carmen a Costa Teguise Vám poskytnou veškeré zázemí, pohodlí a vodní radovánky. Můžete se tu potápět, jezdit na kole, věnovat se turistice nebo provozovat surfing, windsurfing či kiteboarding.

Sopky a krátery jsou nicméně nedílnou součástí Lanzarote. V národním parku Timanfaya a jeho ohnivých horách Montaňas del Fuego Vás průvodce lehce přesvědčí o tom, že místní podzemí je stále ještě činné. Několik vteřin potom, co do trhliny v zemi nalije vodu, z ní vytryskne gejzír horké páry doprovázený silným syčivým zvukem.

S ostrovní sopečnou krajinou jsou ostatně v souladu i díla místního světově proslulého malíře, sochaře a architekta Césara Manriqueho. Ten pro své objekty dokázal dokonale využít přírodní útvary v lávových polích a jeskyních. V lávové půdě roste i místní skvělé víno.

Na ostrově Lanzarote nepřijdou zkrátka ani děti, které určitě ocení návštěvu vodního parku v Costa Teguise nebo zoologické zahrady Rancho Texas Park s vystoupeními cvičených papoušků, dravých ptáků a krokodýlů.

 

Zájezdy na Lanzarote najdete TADY.

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama