Thassos

Thassos je nejsevernějším ostrovem Egejského moře, který se nachází mezi Dardanelami a Chalkidiki. Od řecké pevniny je vzdálen pouhých 8 km. Ostrov Thassos je mimo jiné nazýván také ostrovem mytických sirén, které svým krásným zpěvem lákaly plavce do zkázy, a tím způsobily ztroskotání mnoha lodí.

Thassos

Thassos

 

Nejzelenější ostrov Řecka

Ostrov Thassos Vám nabídne vše, co od příjemně strávené dovolené očekáváte – 100 km dlouhé pobřeží s překrásnými písečnými plážemi, průzračně čistou vodou, romantickými zátokami, bujnou vegetací a početnými horskými vesničkami. Na své si přijdou i milovníci kultury, kteří zde najdou četné archeologické památky.

Milovníci turistiky mohou navštívit nejvyšší horu Ypsario (1208 m), ze které je překrásný výhled na celý ostrov Thassos. Letoviska nabízejí restaurace, kavárny, diskotéky i místní folklor.

Thassos

ThassosDoporučujeme ochutnat místní speciality v některé z taveren a vyzkoušet thassoské víno, které bylo známé pro svou výbornou chuť již ve středověku. Co se suvenýrů týče – doporučujeme thassoský med a pálenku Ciporo.

 

Také Thassos se pyšní svou bohatou kulturní a archeologickou historií – patří k jednomu ze sta míst ve Středomoří, která jsou z archeologického hlediska pokládána za zvláště pozoruhodná, protože první záznamy o osídlení se datují již od roku 2 000 př. n. l.

Na řecký ostrov Thassos Vás dopraví CK KOVOTOUR PLUS z Prahy a Ostravy. KOVOTOUR PLUS, to je 15 let tradice.

Thassos

Thassos

Ceny se mohou měnit v návaznosti na aktuální nabídku. Pro aktuální ceny sledujte www.kovotour.cz.