korfu

Po Samosu a Zakynthosu jsem si pro svou dovolenou vybrala Korfu a rozhodně nelituji. Na rozdíl od dvou předchozích bych se tam ještě někdy ráda vrátila, i když mi tenhle malebný, zelený ostrov připravil ne zrovna příjemné uvítání.

„Ty letíš na Korfu? Tam je prý jedna z nejkratších přistávacích drah na světě.“ „Já bych tam neletěla, nechtěla bych si kazit dojmy z knih spisovatele Geralda Durrella, který Korfu líčí jako ráj na zemi.“

No, a nejsou to právě ty nejpádnější důvody, proč zavítat právě tam? Létat se nebojím a vybírám si destinace, kde je kromě koupání také něco k vidění. A v tom ostrov Korfu určitě nezklamal. A přidal ještě pár překvapení navíc.

Začátek byl poněkud dramatický, protože jsme kvůli bouřce málem nepřistáli, ale to jsme se naštěstí dozvěděli až na zemi. Bylo chladno a nápadně vlhko. Na letišti na nás nečekal autobus, jak bývá zvykem, ale taxi, takže noční jízda místními serpentinami byla určitě pohodlnější. Bod k dobru. Horší byl pohled na blesky a všudypřítomné kaluže… ale hlavně nepanikařit, ráno moudřejší večera.

Tohle přísloví má sice něco do sebe, ale slunečné ráno odhalilo i to, co zůstalo v noci skryto. Přívalový déšť rozvodnil (jinak poměrně poklidnou) říčku a způsobil to, co důvěrně známe z Čech.

Ztrhané ploty, zničené zahrady, podemleté silnice a chodníky a všude naplavené nečistoty.

A podle toho vypadalo také moře a přilehlé pláže. Všude spoušť, která měla od představ idylického pohledu na mořské pobřeží hodně daleko.

kor

Však si na informační schůzce mnozí stěžovali, že si nezaplatili proto, aby se dívali na ten binec.

Ale v tomto případě se reklamace nepřijímají. Příroda je zkrátka nevyzpytatelná. Nezbývalo, než se s tím smířit, čekat, až pláže někdo uklidí, moře se samo vyčistí a nekazit si dovolenou špatnou náladou.

Řekové nejsou právě pořádkumilovní, (nic ve zlém), ale v tomto případě mě mile překvapili. Hned druhý den po bouřce začali s generálním úklidem pláží a moře si nakonec poradilo samo.

k

Škoda, že jsme si na tu průzračnou vodu museli chvilku počkat.

Příště bych vás mohla vzít na výlet, co říkáte?

Čtěte také:

Reklama