OI000007-2-.jpg

Hobby nůžky Fiskars ReNew, které se zrodily z úcty k přírodě a touhy ji chránit, jsou ekologickou a ohleduplnou volbou pro děti i dospělé, jsou vyrobeny z recyklovaných (80 %) a obnovitelných (13 %) materiálů a jsou 100% recyklovatelné. Krátké, bezpečné čepele jsou vyrobeny z recyklované nerezové oceli a mají tupou špičku, kterou lze uložit do kapes a po celém domě. Ergonomická rukojeť vyrobená z recyklovaného plastu a obnovitelné celulózy nabízí výjimečné pohodlí a úchop. Tyto nůžky jsou vyráběny ve Finsku za použití udržitelných postupů. Jsou také baleny do 100% recyklovaného a recyklovatelného papíru.

Vyzkoušeli jsme:

  • Recyklované zahradní nůžky Fiskars
  • Recyklované nůžky na nehty Fiskars
  • Recyklované vyšívací nůžky Fiskars
  • Recyklované hobby nůžky Fiskars
  • Recyklované univerzální nůžky
  • Recyklované kuchyňské nůžky Fiskars
  • Recyklované nůžky 24 cm Fiskars

OI000012-2-.jpg

Marta, editorka

Otestovala jsem recyklované univerzální nůžky a vyšívací nůžky Fiskars. Univerzální varianta je vhodná téměř na všechno běžné stříhání v domácnosti. Nůžky jsou vyrobené z 80 % recyklovaných materiálů a z 13 % obnovitelných materiálů. Také jsou 100% recyklovatelné. Čepele jsou dlouhodobě ostré a naprosto perfektně se s nimi pracuje. Jsou to už druhé nůžky, co mám od Fiskars a jejich kvalitu mohu jen potvrdit. Nikdy jsem lepší neměla.  Rukojeť je pohodlná, dobře se drží. Vhodné jsou pro praváky i leváky.

Druhé vyšívací nůžky jsou též 100% recyklovatelné. Vyrobené jsou z 80 % recyklovaných materiálů a z 13 % obnovitelných materiálů. Jsou ostré a skvěle se s nimi stříhá látka. Jsou vhodné pro přesné stříhání malých částí nebo také pro párání na hůře přístupných místech. Oceňuji jejich preciznost a dokonalou ostrost. Pracuje se s nimi perfektně.

OI000015-7-.jpg

Vendula, šéfredaktorka

Malých nůžek máme doma hned několik a dvoje dokonce od finské značky Fiskars a vynikají ostrostí nad ostatními, proto jsem tentokrát sáhla po těch největších – mají 24 cm a jsou univerzální. A právě univerzálnost mi na nich vyhovuje. Jsou pořádně bytelné a nebojím se s nimi stříhat ani pevnější materiály, jako je třeba silnější plast, kůže, koberec, atd. Rukojeť je skvěle tvarovaná a padne dobře do ruky mně i manželovi. 

Cesta recyklace, kterou se firma Fiskars vydala, mi přijde skvělá. Baví mě, že nůžky jsou plně recyklovatelné a i materiál, ze kterého vznikly, byl již použit. Přesně takový by měl být koloběh věcí, abychom co nejméně zatěžovali naši planetu… Pokud tedy chcete kvalitní nůžky s dobrým příběhem, už nemusíte moc hledat.

OI000014-2-.jpg

Veronika, redaktorka

Na testování se mi dostaly do ruky Renew nůžky od Fiskars určené na vaření, respektive do kuchyně. Mám ráda spíše větší velikosti nůžek, takže tyto mi vyhovují. Čepel měří jedenadvacet centimetrů a nůžky dobře padnou do ruky. Vroubky na čepeli jsou super a dobře se díky nim stříhají nejrůznější obaly a pytlíky od potravin. Zkoušela jsem s nimi přestříhat i bylinky do polévky a byla to rychlá a přesná práce. Jsou tak akorát naostřené, takže s nimi rozhodně nehrozí, že byste museli něco pižlat. Líbí se mi šedo-hnědá barva rukojeti, která je velmi přírodní, není zbytečně křiklavá, a navíc jsou nůžky stoprocentně recyklovatelné, což je v dnešní době důležitý benefit. Za mě je to skvělý produkt.

Dále jsem vyzkoušela nůžky Classic hobby, které se dají využít různě. Já jsem si s nimi nastříhala nitě při zašívání a použila jsem je i při práci v kanceláři. Díky zaoblené špičce jsou vhodné i pro děti nebo na nošení v kapsách, což je super. Stříhají ale precizně. 

OI000023-3-.jpg

Adéla, redaktorka

Jsem levák, takže mi každé nůžky nesedí a vybírám poměrně pečlivě. Ovšem u značky Fiskars jsem byla nadmíru spokojená. Jsou lehké, ostré a překvapivě přesné. Vyzkoušeli jsme doma nůžky na nehty. Překvapila mě poměrně masivní rukojeť, avšak ve výsledku byla ku prospěchu. Nůžky se dobře drží a není problém s nimi stříhat jak nehty na rukou, tak kůžičku kolem lůžek.

Druhými mnou testovanými byly univerzální nůžky, které se mohou pyšnit širokou paletou využití. Vyzkoušela jsem se v divadle při tvoření prvomájové výzdoby a udělaly nám velmi dobrou službu. Ani po celodenním používání se jejich ostří neztupilo, přestože stříhaly papír, drobné větvičky i celé roličky krepového papíru. Rozhodně si je umím představit v jakékoliv náročné domácnosti. 

OI000018-4-.jpg

Klára, vedoucí obchodního oddělení

Protože stále něco dělám na zahradě, využila jsem testované nůžky pro práci s rostlinami. Líbí se mi, jak se dobře drží a vím, že se můžu spolehnout na jejich ostrost. To, že jsou z recyklovatelného materiálu je skvělé, mám radost, když značky myslí na udržitelnost planety. Určitě můžu tyto nůžky doporučit. Mým tipem jsou Recyklované zahradní nůžky Fiskars.

OI000005-4-1-.jpg

Všechny nůžky si můžete prohlédnout a koupit na www.fiskars.cz