Testy certifikované laboratoře Zdravotního ústavu v Ostravě potvrdily, že ani v jednom z prověřovaných výrobků společnosti Alfa Bio nebyla nebezpečná bakterie Clostridium botulinum ani botulotoxin.

biotofu

Jsme rádi, že testy certifikované laboratoře potvrdily, že naše produkty jsou bezpečné,“ říká Ondrej Lunter ze společnosti Alfa Bio. „Mrzí nás vážné zdravotní problémy slovenského pacienta, který už naštěstí není v ohrožení života, ale současně jsme přesvědčeni, že i tyto testy potvrdily nezávadnost našich produktů. Chceme ujistit všechny zákazníky, že bezpečnost výroby potravin je pro nás na prvním místě a už více než deset let probíhá podle nejvyšších mezinárodních standardů.“

janlutner

Jednoznačné stanovisko o tom, že cizrnová pomazánka Alfa Bio neobsahovala nebezpečné bakterie, vydal Zdravotní ústav v Ostravě. Na ten se obrátily slovenské úřady proto, že disponuje akreditovanou laboratoří pro bakterie Clostridium botulinum a botulotoxin, která na Slovensku zatím není.

tofu

Dle vyjádření šéfa Státní veterinární a potravinářské správy Jozefa Bíreše pro slovenská média byly první testy provedené na vzorcích produktů od slovenského pacienta provedené necertifikovanou metodou. I přesto však musela SVPS nařídit preventivní opatření, která byla provedena v zájmu 100% bezpečnosti spotřebitelů. Společnost Alfa Bio a její distributoři proto reagovali okamžitě a před 14 dny stáhli z českého trhu celou šarži cizrnové pomazánky, které ale jak ukázaly současné testy, byla naprosto v pořádku.

cicerova

„Věříme, že tato událost nenaruší důvěru našich zákazníků v České republice, říká Ondrej Lunter ze společnosti Alfa Bio. „I nadále budeme naplňovat náš hlavní cíl: přinášet na trh zdravé a kvalitní potraviny na bázi rostlinných bílkovin a přispět tak ke změnám stravovacích návyků v Česku i na Slovensku.”

Reklama