Kriminalisté specializovaní na mravnostní trestné činy uvedli, že každé čtvrté znásilnění v Ostravě je vymyšlené. Přitom se cena každého vyšetřování může vyšplhat až do několika desítek tisíc korun.

Od začátku letošního roku řešili policisté v Ostravě už 17 takových případů; jen během uplynulého týdne dva.

Ostravská policie upozorňuje, že si lidé zneužívající práci policistů neuvědomují, že tato práce pak chybí jinde, kde je jí skutečně potřeba.

  • Šestnáctiletá dívka nahlásila policistům, že ji dva muži donutili vystoupit z autobusu a pak ji na zastávce oba znásilnili. Ostravský kriminalista Vladimír Zetek upřesnil, že důvodem byla výmluva rodičům za pozdní příchod.
  • Teprve čtrnáctiletá dívka popsala událost, kdy se na ni na louce vrhnul bezdomovec, který prý mluvil polsky. Ještě ten den kriminalisté se školačkou a její babičkou vyrazili na místo. Během několika desítek minut se dozvěděli pravdu. Dívka se tak vymlouvala proto, že měla pohlavní styk se svým přítelem, kdy ovšem došlo k blíže nespecifikovanému problému a pravda o styku musela vyjít najevo. Mladý pár se pak dohodl na verzi o znásilnění.

Mluvčí Policie ČR Ostrava Gabriela Holčáková uzavřela, že patnáctiletému mladíkovi hrozí trestní stíhání. Obě dívky čeká přestupkové řízení a hrozí jim až 50tisícové pokuty.

Co je podle vás příčinou vymyšlených znásilnění?

Reklama