Waldemar MatuškaLetadlo s ostatky zpěváka Waldemara Matušky přistálo ve středu v ranních hodinách na pražské Ruzyni. Potvrdil to Martin Michal, který rozloučení se zpěvákem v Praze organizuje.

Tělo Waldemara Matušky v Praze zůstane do 18. června, kdy se uskuteční smuteční obřad na pražském Žofíně. Na oficiální části aktu vystoupí zpěvačka Helena Vondráčková a skupina K.T.O. Veřejnost se bude se zpěvákem moci rozloučit od 12 hodin za doprovodu jeho největších hitů, jejichž výběr sestavila zpěvákova manželka Olga. Zpěvákovy ostatky budou po obřadu zpopelněny a uloženy na hřbitově na pražském Vyšehradě.

Matuška zemřel 30. května na Floridě ve Spojených státech amerických. Příčinou smrti dlouhodobě nemocného šestasedmdesátiletého zpěváka byl zápal plic a následné selhání srdce.

Zpěvák a kytarista Waldemar Matuška se narodil 2. července roku 1932 v Košicích na Slovensku. Dětství strávil v Praze. Byl jedním z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. a 70. let. V roce 1960 nahrál svou první píseň Suvenýr a poté se stal zpěvákem a hercem divadla Semafor. Spolupracoval například s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Evou Pilarovou, Martou Kubišovou či Jitkou Zelenkovou.

Mezi jeho hity patří Tereza, Jó třešně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu, Sbohem lásko, Písnička pro Zuzanu, Když máš v chalupě orchestrion, Jen se přiznej, že ti scházím či Když jdou na mužskýho léta. S Evou Pilarovou nazpíval duet Ach, ta láska nebeská. Helena Vondráčková jej doprovodila v písni To se nikdo nedoví.

Reklama