vaggn.jpg

Foto: Lexus Průhonice

Herečka Hana Vagnerová se během lockdownu naučila dělat a dodržovat cvičící rituály, bez kterých nezačne den. „Dokonce jsem začala i běhat, i když to nesnáším. Ale sport je pro mě extrémně důležitý a pomáhá mi vyčistit si hlavu,” říká. Velikonoce bude trávit doma v Praze.

stazeny-soubor-2-.jpg

Foto: Lexus Průhonice

Podle známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha lidé během omezení zblbli a jsou pod velkým stresem. Nepomáhají tomu ani média, která v podstatě neinformují o ničem jiném než o covidu, ani tiskové konference, na kterých se oznamují stále nová a nová opatření. Sám se snaží stresu čelit také pravidelným cvičením. „Snad mi s příchodem teplejšího počasí přibude i možnost jezdit na kole, na což se moc těším,„ dodává Pohlreich, který se rozhodl si od všeobecného tlaku o Velikonocích odpočinout odletem do teplejších krajin.

stazeny-soubor-5-.jpg

Foto: Toyota

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová zůstane i o svátcích v tréninku. Možná si je trochu zpříjemní vyšším přísunem čokolády. Současnou situaci hodnotí z hlediska přístupu Čechů ke sportu negativně. „Děti si odvyknou od pravidelného pohybu a režimu celkově. Nebudou mít dobrou imunitu a budou častěji nemocné. Sport a zdraví spolu úzce souvisí,“ podotýká Seemanová, která podle svých slov ani v současnosti neztrácí dobrou náladu a snaží se radovat i z maličkostí.

stazeny-soubor-3-.jpg

Foto: Toyota

Všichni považují za nešťastné, že ani mladí sportovci až na výjimky nemohou pokračovat v tréninku. Uzavřená sportoviště a nemožnost kolektivního tréninku jsou podle olympionika a trenéra děti v pražské Dukle Davida Svobody velkou komplikací pro celou jednu sportovní generaci. „Pokud odpadne návyk a zvyk trávit volný čas sportem, celá generace dětí bude mít problém vrátit se k pravidelnému sportu. Nebo ve velice omezené míře,“ uzavírá Svoboda. Sám cvičí nejméně hodinu denně.

Reklama