S Nike+už nikdo nikdy nemusí běhat sám. Nike+umožňuje běžeckým botám komunikovat s iPodem nano či s iPodem touch a při běhu okamžitě předávat údaje o výkonu na displej a také do sluchátek. Každý se tak dozví, jakou rychlostí právě běží, kolik už uběhl kilometrů, za jaký čas a kolik spálil kalorií.

s

 

 Osobní trenér pro každého

Po skončení tréninku jednoduše připojíte iPod k počítači a data se automaticky nahrají do tréninkového deníku na webových stránkách www.nikerunning.com. Snadno pak můžete sledovat své pokroky, analyzovat výsledky a stanovovat si své tréninkové cíle.

 Apple iPod nano

Členové Nike+ mohou veškeré své aktivity Nike+ sledovat pomocí kalendáře, který jim zaznamenává celkový počet  kalorií spálených za den. Nakloněním přístroje iPod nano na stranu si mohou běžci v zobrazení na šířku displeje zkontrolovat křivku průběhu svého běhu a místo jediné písně PowerSong mohou vybírat z celého seznamu skladeb PowerPlaylist.

Nike+iPod je partnerství dvou značek, které spojuje vášeň pro inovace a design a tím přínáší svým zákazníkům to nejlepší,“ řekl Mark Parker, CEO Nike. „Spolupracujeme s Nike, abychom přenesli hudbu a sport do jiné úrovně. Výsledkem je  něco jako Váš osobní trenér nebo trénikový partner, který Vás neustále motivuje,“ řekl Steve Jobs, CEO Apple.

 Motivace není nikdy dost

Nike+ navíc poskytuje motivační prostředky, které pomáhají dodržovat běžecký plán a neustále se zlepšovat. Příkladem jsou výzvy/challenges, prostřednictvím kterých se každý může zapojit do virtuálního závodu a soupeřit tak s dalšími členy Nike+ po celém světě. Mezi další funkce patří např. žebříček výkonů, který nabízí srovnání výkonů všech zaregistrovaných členů. Dále zde je mapovací nástroj, který umožňuje zaznamenávat jednotlivé trasy a také je zde běžecký blog - Forum. Můžete si také vytvořit Nike+ Mini – malou postavičku, kterou živíte svým běháním.

Nikerunning.com

Běžci si nyní mohou ke každému běhu přidat další informace – jakou měli náladu, počasí nebo po jakém terénu běželi nebo mohou sdílet své výkony prostřednictvím sociálních sítí jako je facebook či twitter. Najdete tu také nový vyhledávač bot, který Vám na základě několika jednoduchých odpovědí doporučí boty na míru.

No, není to zajímavé?