Na světě existují záhady, které nevyřeší ani agenti Mulder a Scullyová v seriálu Akta X či světoznámý švýcarský badatel Erich von Däniken. Mezi ty největší patří ta, s kterou se setkáváme takřka denně: Kam mizí naše použité ponožky? Také se divíte, jak je možné, že fusekle, které jste nejprve uložili do koše se špinavým prádlem, pak do pračky a na sušení, se zčista jasna vypaří jak pára nad hrncem?

 

Zejména pro mužskou část populace je taková věc (podobně jako ženská logika) těžko k pochopení. Přece nikdo nebude krást smradlavé ponožky a samy také těžko bez lidských nohou odkráčí. Jenže občas se to prostě děje!

 

Jednou z možností, jak udržet ponožky v párech v prádelním koši, pračce, sušičce, na prádelní šňůře nebo ve skříni, je využít tzv. ponožkových kolíčků.

 

Jejich princip je jednoduchý. Je nutné pouze navléknout kolíček na obě ponožky z jedné a druhé strany, vhodit je do pračky, pověsit za háček na sušák či prádelní šňůru a pak skladovat celý pár pohromadě.

 

Ponožkové kolíčky jsou omyvatelné a odolné teplotě do 90 stupňů Celsia. Jsou vyrobeny z kvalitních plastů, dají se použít v pračce i sušičce a jsou vhodné pro všechny typy a velikosti ponožek.

 

K dostání jsou v různých barvách - modré, červené, zelené a oranžové. Každý člen rodiny tak může mít svůj vlastní, což ocení zejména rodiny s dětmi. I malý špunt má možnost snadno poznat, jaké ponožky si má obléct, když je najde pověšené na svém ponožkovém kolíčku.

 

V České republice se tato užitečná pomůcka prodává pod názvem Osobní ponožkový manažer.

Takhle vypadá bez ponožky...A takhle s ponožkou :-)

 

Bližší informace na www.ponozkove-kolicky.cz 


Tak to se po svém Osobním ponožkovém manažerovi budu muset také poohlédnout, protože už mi doma pytel s nepárovými kousky povážlivě roste.