Už jen matně vzpomínáte na to, jaké bylo mít osvěžující vánek ve vlasech, ležet u moře a pít brčkem vychlazený drink? Ne? Tak právě nastal čas, abyste opravdu už odjela na dovolenou! Americký časopis Vogue přináší několik znamení, kdy poznáte, že si musíte vzít volno a oddechnout si :) Tak se na to pojďme podívat, milé čtenářky!

1. „Ráno se probudíte a zjistíte, že vám v hlavě lítá myšlenka: „Kašlu na svůj život, neužívám si!“ A když si to jednoho rána řeknete už nahlas, je to varování, že začínáte být na pokraji sil,“ tvrdí psycholožka Brenda Kowazsic. „Protože další den začíná, vy opět jdete do práce, a tak je to stále dokola. Každý potřebuje minimálně jednou za rok dovolenou, aby načerpal energii,“ upozorňuje Kowazsic.

holiday

2. Nutí vás šéf, aby jste si ve dnech volna byla neustále na e-mailu a na telefonu? Dejte mu najevo, že i vy máte svůj život. „Dovolená je od toho, abyste úplně vypla,“ říká Brenda Kowazsic. Myslete na to!

3. Pauzu na oběd berete jako luxusní výlet na Jamajku. „Jste zavalená prací natolik, že se vždy těšíte na obědovou pauzu, abyste aspoň na chvíli unikla od všech povinností, to je opět špatně,“ tvrdí Kowazsic. To už je vážně k zamyšlení, copak se vážně nikdy nezastavíte a pořád jen myslíte na práci?

4. Jste mrzutá na své kolegyně z práce, i když je máte ráda.

5. Chcete „zabít“ své spolupracovníky, pokud vás prosí o radu nebo pomoc.

6. Myslíte si, že když si dáte například své oblíbené těstoviny, zapomenete na to, že jste na dovolené nebyla od roku 2006. Ale ve skutečnosti se cítíte ještě hůř, protože jste se přejedla a je vám těžko. Jídlem myšlenky z hlavy nevyženete!

7. Začínáte čím dál víc závidět přátelům, kteří svůj život obohacují cestovatelskými zážitky a zkušenostmi, a ty je naplňují až několik měsíců!

8. Nesnášíte neděli, protože víte, co vás v pondělí čeká. Sotva si můžete vychutnat i sobotu, protože víte, co po ní přijde.

Tak co milé dámy, není třeba naplánovat a vyrazit někam na dovolenou? :)

 

Reklama