Eli.Emanuela, naše věrná čtenářka, má hádanky moc ráda. Poslala jich opravdu hodně.
Hádejte!


Ahoj Jakube,

k dnešnímu úžasnému tématu nemůžu nepřispět svou troškou do mlýna. ;)

 1. Matka má sedm dětí, polovina z nich jsou kluci. Jak je to možné?
 2. Co bylo první - vejce nebo slepice?
 3. Čtyři rohy,žadne nohy,chaloupkou to pohne?
 4. Máto oči jako kočka, mňouká to jako kočka, má to ocas jako kočka, a není to kočka. Co to je?
 5. V jednom království žijí král a jeho dvorní šašek. Šašek nenávidí krále, král nenávidí šaška. Dohodnou se, že se jednoho dne otráví. V celém království existuje jen dvanáct flakónků jedů a tyto jsou zamčeny v komnatě v zámku. Jedy jsou očíslovány čísly od 1 do 12, se vzrůstajícím číslem roste i síla jedu. Funkce na lidský organismus je prostá - vypiješ jed, umřeš. Každý silnější jed neutralizuje všechny slabší, což znamená že jed číslo dvanáct neutralizuje všechny jedy, jedenáctka všechny kromě dvanáctky atd. (Pokud vypiješ jedenáctku a potom dvanáctku, nic se ti nestane. Pokud vypiješ dvanáctku a potom jedenáctku, umřeš.) Král jde do komnaty s jedy jako první a vybere si všechny sudé jedy (2,4,6,8,10,12). Pak jde do komnaty šašek a vezme si, co zbylo. Sejdou se v trůnním sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá jej tomu druhému, který jej okamžitě vypije. Následně si každý z nich ještě jednou naplní pohár, tentokrát už pro sebe, a vypije ho (v naději, že se tím zachrání). Jak to šašek udělal, že se druhého dne probudil, ale král zemřel? Předpoklady: Každý (šašek i král) chce PŘEDNOSTNĚ přežít. Pokud přežije, pak chce co možná nejjistěji otrávit toho druhého. Každého jedu je jen jedna dávka - nelze ji dělit. Jedy jsou kapaliny bez barvy a zápachu a mají stejnou hustotu jako voda.
 6. Je to mocnější než Bůh a strašnější než Ďábel. Chudí to mají a bohatí to nepotřebují. Když to sníš, tak zemřeš. Co je to?
 7. Pocestný přijde k rozcestí. Ví, že jedna cesta vede do města (tam se chce dostat), druhá do bažin, ale ukazatel chybí. Jakmile vkočí na jednu cestu, nemůže se už vrátit - buď šťastně dojde, nebo zahyne. U rozcestí sedí dva muži. Pocestný ví, že jeden mluví vždycky pravdu, druhý vždycky lže. Může položit jej jednu jedinou otázku. Jak se má zeptat, aby zjistil, která cesta je ta správná?
 8. V autě jede otec a syn (pokrevní). A jak to tak na silnicích chodí, najednou se přihodí strašná nehoda. Oba dva jsou vážně zraneni a sanitky je odvezou do dvou různých nemocnic. Syn je na operačním sále, přijde k němu chirurg a řekne: "Nemůžu ho operovat, je to můj (pokrevní) syn!" Jak je to možné?

Pěkné hádání!
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Hádanky!

Posílejte mi dnes (31. 3. 2010) své hádanky bez řešení - rád budu také hádat - a diskutujte pod uveřejněnou hádankou, odpovídejte a napovídejte, chcete-li. Až padne správná odpověď, upozorněte na to!

Hádanky mohou být...

 • ... logické...
 • ... vtipné...
 • ... básničkové...
 • ... grafické...
 • ... no, prostě jakékoli!

Na vaše hádanky se těším v redakční poště!

Reklama