Templářské sklepyBlíží se svatý Valentýn, svátek zamilovaných. Už jste přemýšlela, jak ho strávíte? Možná se chystáte na příjemné, romantické posezení ve dvou. Udělejte si čas na partnera a prožijte krásný večer ve dvou se sklenkou lahodného sektu. Vždyť právě při sklence skvělého sektu se říkají nejkrásnější vyznání!

Popularita „bublinek“ v Česku stále roste a díky své svěžesti a příjemné mineralitě mají hlavní slovo sekty z domácí produkce. Sekty se hodí nejen na oslavy, ale představují také příjemný doprovod k řadě pokrmů. Zvláště když se jedná o sekty připravované tradiční metodou kvašení na láhvi, tedy stejným způsobem, jakým se vyrábějí slavná vína v Champagne. A přesně takové jsou sekty společnosti Templářské sklepy Čejkovice nabízené v řadě Sang Real Sekt.

Jedničkou mezi templářskými sekty je sekt připravený výhradně z odrůdy Chardonnay, který je prezentován v kategorii brut. Sekt má krásnou zlatavou barvu a lehce nazrálou chuť s tóny letního jablka, která ukazuje, že víno zrálo dva roky na jemných kalech. Jeho šťavnatá a osvěžující chuť potěší všechny milovníky bublinek.

templPro zákazníky, kteří jsou zvyklí na sladší chuť sektů, je připraven demi sec, v jehož harmonické chuti dominují sladké tóny přezrálého ovoce. A velmi zajímavé je také Sang Real Sekt Rosé připravený z odrůdy Rulandské modré, které má meruňkovou barvu a hravou chuť s malinovým nádechem. Ceny sektů se pohybují kolem 240 korun. 

Nechte se inspirovat nabídkou lahodných sketů Templářských sklepů Čejkovice Sang Real Sekt Brut Classique Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominuje tón zralého letního jablka s hlubokým nazrálým projevem poukazujícím na 24 měsíční ležení na jemných kalech. Šťavnatá a osvěžující chuť vyráží tóny sušeného zahradního ovoce s dlouhotrvající minerálností. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Ocenění: zlatá medaile Vinař roku 2013

Sang Real Sekt Demi Classique
Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominují sladké tóny přezrálého ovoce, které doprovodí aroma vinného želé. Chuť je harmonicky lahodná, sladce osvěžující, příjemná a dlouhá. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Sang Real Sekt Rosé Classique
Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Rulandské modré se vyznačuje meruňkovou barvou s odstínem koroptvího oka. Vůni dominují jahody se šlehačkou a karamelovým přelivem. V chuti zaujme hravá sladkost s výrazem malinového želé v závěru. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Tyto sekty stojí kolem 240 Kč.

cejkTemplářské sklepy Čejkovice byly založeny jako vinařské družstvo již v roce 1936, do současné podoby se společnost transformovala v roce 1992. Templářské sklepy spravují až 650 m dlouhé historické chodby, v nichž je uloženo na půl milionu litrů vín v sudech a další víno archivované v lahvích. Nové průmyslové budovy mají kapacitu 6 milionů litrů. Templářské sklepy kladou velký důraz na kvalitu vín, od výkupu kvalitních hroznů a jejich šetrného zpracování až po moderní reduktivní technologii a řízené kvašení, které zaručují vysokou kvalitu vyrobených vín. Společnost má také 100 hektarů vlastních vinic v okolí Čejkovic, na kterých dozrávají hrozny pro nejvyšší řady ročníkových a přívlastkových vín.

Čejkovice

Reklama