Pohodu plnou mrazivé vášně si můžete užít ve svém domově.  Zmrzlina Carte d’Or  probouzí fantazii, dá se použít pro přípravu řady  laskomin! Jako inspiraci vám přinášíme recept na sladký pokrm, který prostě musíte vyzkoušet!

 

 

Zapečená čokoládová zmrzlina

 

Složení:

5 ks          bílků

200 g         cukr krystal

  80 g         vody

  50 g         moučkový cukr

Náplň:

1 balení čokoládové zmrzliny Carte d’Or 

Několik kusů jahod, rybízu a lesního ovoce na ozdobu

Čokoládový korpus

 

Postup:

1. Nejprve dáme vařit ½ krystalového cukru spolu s vodou. Takto připravený cukrový rozvar budeme vařit na silný led, což je mezi 116-120 °C.

2. Mezitím než cukrový rozvar dosáhne správné konzistence, vlijeme bílky do mísy šlehacího stroje a vyšleháme spolu se zbytkem cukru. Těsně před došleháním snížíme rychlost šlehání na minimum.

3. Dosáhl-li náš rozvar správného stupně, sejmeme jej ze sporáku a za stálého míchání ve šlehacím strojku jej ještě vroucí pomalu vléváme do předšlehaných bílků. Takto připravený sníh necháme míchat až do vychlazení.

4. Vychladlým a pevným bílkovým sněhem naplníme sáček na zdobení doplněný hladkou trubičkou.Připravíme si zapékací misky či talířky s předem připravenou zmrzlinou s ovocem na vykrájených podložkách z čokoládového korpusu.

5. Takto připravené zmrzliny různě ozdobně zastříkáme sněhem a zprudka zapečeme v předehřáté troubě či pod grilem. Ihned podáváme.

 

Více o zmrzlině Carte d’Or najdete na www.cartedor.cz a www.cartedor.cz/gastro

 

Chcete se zúčastnit soutěže a vyhrát krásné dárky od značky Carte d’Or? Pak neváhejte a zapojte se do ní! Soutěž probíhá ZDE!

 

Máte nějaký další oblíbený recept, kde je základní ingrediencí zmrzlina Carte d’Or ? Pokud ano, napište nám jej pod článek! Nejlepší recept odměníme!

Reklama