Původ tohoto svátku sahá až do roku 1925, kdy se ve švýcarské Ženevě sešli zástupci různých zemí na první „Světové konferenci o blahu dětí“. Nebylo tu sice stanoveno žádné konkrétní datum, kdy by se měl slavit Den dětí, záleželo na tom, které datum je pro danou kulturu nejrelevantnější, ale právě 1. červen byl zvolen ve většině zemí.  Jak si tento den užít?
5ce559b169768obrazek.png

Připravte zábavný program pro celou rodinu

Den dětí je pro vaše ratolesti jedním z nejkrásnějších dní v roce. Je to jako kombinace narozenin a Vánoc. Vymyslete jim proto zábavný program, věnujte jim svou pozornost a uvidíte, že takováto oslava bude patřit k nejkrásnějším zážitkům z jejich dětství.

1. Vyberte si správnou akci
Většina měst a obcí organizuje tento den množství rodinných aktivit zaměřených na děti všech věkových kategorií. Vybírejte podle toho, co vaše ratolesti zajímá a baví nejvíc. Může to být sport, tvořivé aktivity jako malování, setkání se známými pohádkovými postavami nebo herci z oblíbených dětských relací.

2. Udělejte si piknik
Oslavte tento speciální den s dětmi venku. Do starého dobrého piknikového koše připravte občerstvení a vydejte se do parku nebo přírody. Hlad zaženou jednoduché sendviče se zeleninou, osvěží ovocná šťáva nebo nakrájené čerstvé ovoce. Jako sladkou tečku přibalte třeba oblíbené zlaté medvídky Haribo, které potěší malé i dospělé.

3. Taneční party
Tanec je zábava, o tom není pochyb. Skvělý a nenákladný způsob, jak si užít den dětí je odsunout nábytek v obýváku, pustit oblíbenou hudbu vašich dětí a pořádně si s nimi zatancovat. Když se děti unaví, oslavu můžete završit oblíbeným jídlem nebo zmrzlinou.

4. Stanování
Den dětí by měl být především o společně strávených chvílích. Na nocování pod hvězdnou oblohou budou děti s láskou vzpomínat i v dospělosti. K tomu patří i dobroty jako buřty opečené nad ohněm a vyprávění příběhů.

5. Filmový maraton
Filmy děti milují. Pokud venkovním oslavám nebude přát počasí, zorganizujte pro děti maraton s promítáním oblíbených pohádek. Připravte i deku, pod kterou se společně zachumláte.

6. Společné pečení
Pro děti je vzrušující podílet se už na přípravách samotné události. Zapojte je proto do pečení. Mohou vám pomoci míchat těsto, přidávat přísady nebo připravovat polevu. A samozřejmě ochutnávat! Děti na sebe budou moci být pyšné a společně připravené pochoutky jim budou o to více chutnat. 

7. Malování
Děti ocení i kreativní zábavu. Vyšperkujte jim klasické malování a vyzkoušejte doplňování obrázku sladkými dobrotami. Podpoří to jejich fantazii a zároveň si u činnosti zamlsají. Skvěle poslouží třeba barevné bonbony Haribo Flower Power ve tvaru kytiček.

5ce559be11b0aobrazek.png

Máme pro vás skvělý TIP!

Pokud si s vaší ratolestí užijete báječné pečení, přihlašte se do rodinné soutěže Haribo Malý cukrář 2019.

Hraje se o kuchyňské roboty značky KENWOOD a mlsání Haribo.

Na sladký balíček se navíc může těšit každá desátá nahraná fotografie.

Více informací najdete na stránkách www.haribomalycukrar.cz


 

Reklama