Už vás nebaví trávit poslední den roku doma nad mísou chlebíčků? V tom případě pro vás máme jednoduchý tip, jak si užít oslavy stylově a přitom netradičním způsobem. Využijte nabídku leteckých společností a vydejte se z Letiště Václava Havla Praha do některé z vyhlášených silvestrovských destinací. 

SILVESTR V MILÁNĚ – MĚSTĚ MÓDY, KULTURY A UMĚNÍ

Pokud jste ještě nenavštívili italské kulturní centrum Miláno, město vyhlášené módou, nádhernými stavbami, kulturou a designem, ale také typickou gastronomií, máte k tomu právě teď jedinečnou příležitost. Ne náhodou se tato metropole stala v posledních letech jednou z neoblíbenějších silvestrovských destinací v Evropě. Každým rokem se v Miláně pořádají trhy plné sladkostí a typických svátečních produktů. Na rozdíl od italských Benátek nebo Říma se v Miláně snoubí tradice s moderním nádechem a odvezete si odtud vzpomínky na nezapomenutelnou atmosféru.

Silvestr

Pokud nebudete chtít pouze zpívat, tančit a oslavovat v některé z místních restaurací či barů, můžete v Miláně navštívit tradiční programy třeba v „Duomo“, elegantní katedrále Narození Panny Marie v centru města. Se svou rozlohou 17 tisíc metrů čtverečných jde o třetí největší chrám světa. Na přilehlém náměstí Piazza del Duomo můžete navštívit Galerii Viktora Emanuela II., velkolepou obchodní pasáž ve tvaru kříže s rozměry 200 x 100 metrů postavenou z ocelových nosníků a skla a s osmiúhelníkovou skleněnou kupolí měřící 40 metrů. Na Piazza del Duomo se těšte na třicetimetrový vánoční strom s 30 tisíci žárovkami. Poslední den v roce se tu koná tradiční koncert, na němž vás slavní umělci budou bavit až do druhé hodiny ranní. Silvestrovský koncert si také můžete poslechnout na náměstí Piazza del Cannone v blízkosti náměstí Piazza Castello. Pokud dáte přednost předpůlnoční procházce, těšte se na nádherné slavnostní světelné instalace v nejkrásnějších ulicích a náměstích po celém městě.

ISTANBUL – OSLAVY NA HRANICI EVROPY A ASIE

Vánoce se v Turecku sice neslaví, o to více si však místní lidé, ale i turisté mohou užít oslav příchodu Nového roku. Pokud se pro tuto destinaci rozhodnete, budete mile překvapeni množstvím zábavy, kterou tu silvestrovské oslavy nabízí a také tím, že město působí typicky evropským předvánočním duchem. Každoročně tu nechybí ani velkolepý ohňostroj, který co do velikosti a krásy může směle konkurovat ohňostrojům v dalších světových metropolích. Lidé se v Istanbulu shromažďují na různých místech po celém městě, legendární je například náměstí Taksim Taksim a Istiklal Street, které nabízejí živou a vzrušující atmosféru po celý večer, až do půlnočních ohňostrojů, které se objeví na několika místech v okolí.

Silvestr

Pokud dáváte přednost oslavám venku, vydejte se na obří street party do populární nákupní a rezidenční čtvrti Nisantasi, která je považována za jednu z nejexkluzivnějších. Oblast zahrnuje značkové obchody, kavárny, hospody, restaurace a noční kluby.

Jednou z nejpříjemnějších možností, jak strávitSilvestr v Istanbulu, je večeře na výletní lodi. Při netradičním zážitku si prohlédnete nádherné panorama historického města a ničím nerušený výhled na ohňostroje. V centu města funguje hned několik firem, které tuto službu nabízejí. Lodě většinou vyplouvají okolo 19 hodiny a vracejí se až ve 3 hodiny ráno. Prožijete na nich tedy 8 hodin zábavy, živé hudby, místních DJ, tance, spousty chutného jídla a samozřejmě šampaňského.

SILVESTR V PAŘÍŽI – STARÁ DOBRÁ KLASIKA

Pokud se rozhodnete oslavit příchod Nového roku ve francouzské metropoli, nebudete litovat. Paříž, město lásky, světla a bohaté historie, je zárukou nezapomenutelných zážitků. Čeká tu na vás impozantní, ale přesto lidová slavnost, stovky restaurací, kaváren a barů, historických památek, jako například Eiffelova věž a velkolepý Louvre. Zamilovaní by neměli zapomenout, že ve Francii se praktikuje líbání pod rozkvetlým jmelím právě poslední den roku, tedy při „le Réveillon de Saint-Sylvestre“.

Silvestr

Do Paříže se na Silvestra každoročně vypravují lidé z celého světa, počítejte proto s tím, že nejjistější bude oslava v nádherně vyzdobených ulicích. Slavit však můžete prakticky v kterékoliv části města, fantastických možností budete mít nekonečný seznam. Centrem oslav v Paříži však zůstává slavný bulvár Champs-Elysées, který nabízí mnoho krásných výhledů na oslnivou Eiffelovu věž. Slavit se tu začíná už několik hodin před půlnocí, a pokud se vám nebude chtít stát venku, budete tu mít k dispozici širokou škálu restaurací a tanečních zařízení. Paříž je také dobrou volbou pro ty, kteří nepreferují hlučné ohňostroje, ty jsou v posledních letech nahrazovány nádhernou a velkolepou světelnou show. Pro romantické povahy je zase vhodná projížďka lodí po Seině, při sklence šampaňského můžete obdivovat jak památky, tak i výjimečnost místních oslav.

Dalším oblíbeným místem je vrcholek Montmartre s bazilikou Sacre Coeur. Na nevelkém náměstí s úchvatným výhledem na panorama Paříže se oslavy mohou zdát o něco méně bouřlivé. Netradiční zábavu vám tu nabídne řada zajímavých kabaretů, barů a nočních klubů, stejně jako na sousední Pigalle. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv oslavu, místo, klub, restauraci nebo kabaret, přípitek v ulicích nebo jedinečnou a chutnou večeři, faktem zůstává, že přivítání roku 2015 v Paříži pro vás bude výjimečné.

Reklama