• Veřejné průzkumy ukazují, že muži masturbují třikrát týdně a ženy jednou týdně[1]
  • Satisfyer boří mýty a spolu s certifikovanou sexuoložkou Megwyn White vhledem do tématu odkrývá obecná nepochopení a předsudky
  • K oslavě mezinárodního Dne masturbace 28. května, nabízí Satisfyer širokou škálu produktů pro něj, pro ni a také genderově neutrálních.

Studie ukazují, že termín “sexuální wellness” se v několika posledních letech velmi rozšířil. Jeho celosvětový nárůst vyhledávání je 850 % a stejně tak si lidé více uvědomují důležitost sexuálního zdraví na jejich každodenní životy.[2]

Když je řeč o sexuálním wellness, pak sebeláska je výborný způsob, jak ho prozkoumávat. Krása masturbace spočívá v tom, že neexistuje správná či špatná cesta, jde o individuální zkušenost a Satisfyer si v souvislosti s tím uvědomuje důležitost sexuální spokojenosti a vlastního posílení.

Masturbace přináší celou řadu výhod pro duševní i fyzické zdraví, ať už vás samotných nebo dohromady s partnerem, s fyzickou přítomností nebo na dálku – což je nyní také možné díky free aplikaci Satisfyer Connect App. Díky ní můžete své sexuální pomůcky ovládat na dálku.

U Satisfyer si svůj produkt k oslavě mezinárodního Dne masturbace najde každý, jelikož značka usiluje o sexuální potěšení každého, bez ohledu na jeho vlastní sexuální identitu.

628e224feb348obrazek.png

Mýtus: Masturbace ve vztahu je špatná
Často se setkáváme se stigmatem masturbace, když jsou lidi ve vztahu. Někteří lidé se domnívají, že když jste ve vztahu, nepotřebujete masturbovat nebo, že je to přímo špatné.  Další mýtus je, že váš klitoris nebo penis budou méně citlivé a nebudete si tak orgasmy s partnerem užívat v plné míře. V některých kulturách je na masturbaci nahlíženo jako na sexuální únik pro singles a jako kompenzace nedostatku sexu, ale průzkumy ukazují že vztahy bez sexu potlačují masturbaci[3]. Používání vibrátoru se naopak ukázalo jako způsob ke zvýšení citlivosti a zlepšení sexuálních funkcí, což přispívá k větší pravděpodobnosti a vyšší kvalitě orgasmu[4].

Mýtus: Noční masturbace vám nedovolí usnout a může ovlivnit kvalitu spánku
Když chcete usnout, pak poslední věc na kterou myslíte je jakákoliv stimulace. Z toho důvodu existuje mýtus, že masturbace před spaním nebo v noci vám následně nedovolí usnout. Masturbace vám ale nenaruší spánek, naopak jeho kvalitu zvýší. Při orgasmu totiž poskytujete svému tělo neurochemickou podporu. Uvolňuje se oxytocin “hormon lásky”, který navodí příjemný pocit uvolnění. V kombinaci se serotoninem, prolaktinem a norepinophrinem, které se také uvolňují do těla, se tak v průběhu noci dostanete do hlubší formy REM[5].
S tím jak většina lidí masturbuje brzy ráno nebo naopak večer před spaním a to buď v ložnici nebo v koupelně, vyvinul Satisfyer voděodolné vibrátory s ohodnocením IPX47, které můžete používat ve vaně nebo ve sprše.

Mýtus: Masturbace je jenom pro zábavu a nemá žádné prokázané zdravotní účinky
Spousta lidí si neuvědomuje prokázané zdravotní přínosy masturbace. Masturbace je vnímána jako moment “cítím se dobře” ale realita je hlubší. Masturbace má pozitivní vliv na duši i tělo člověka.  Jedním z mnoha benefitů je zvýšení krevního oběhu a posílení svalů pánevního dna. Toto může pomoct při problémech s únikem moči a související sebedůvěrou. Muži, kteří ejakulují 21 a vícekrát za měsíc v průběhu svého života, mají v porovnání s těmi, kteří ejakulují pouze 4-7 za měsíc, asi o 31 % nižší riziko rakoviny prostaty.

Masturbace může pomoct předcházet nachlazení a posílit imunitní systém. Lidé, kteří prožívají orgasmus často mají vyšší hodnoty leukocytů, tedy bílých krevních buněk, které chrání tělo před nemocemi[6]

Při orgasmu se také uvolňuje DHEA, přirozený hormon proti stárnutí, který nejen pomáhá vzhledu vaší pokožky a vypadat mladě, ale také podporuje zdraví mozku a imunitu. V neposlední řadě jsou orgasmy spojovány s dlouhověkostí. Prokazatelně přispívají k delšímu životu díky 50% snížení úmrtnosti[7]. Masturbace je doslova jedním z nejlepších způsobů k proklepnutí vlastních přirozených zdrojů ke zlepšení zdraví.

Satisfyer produkty k vyzkoušení u příležitosti Mezinárodního dne masturbace

Pro 2a
628e2221e7070obrazek.pngSatisfyer Pro 2 je vybaven naší inovativní technologií Satisfyer Airpulse, která dokáže masírovat tvůj klitoris od jemných pohybů až po intenzivní tlakové vlny. Díky tomuto dokonale účinnému pulzování jsme prodali již milióny kusů. S tímto bestsellerem zažiješ explozivní orgasmy a nebudeš chtít tento malý, ale výkonný přístroj nikdy vypnout. Ještě nikdy nebylo jednodušší uspokojit své sexuální potřeby.
Doporučená cena: 1 550 Kč

Love Triangle
628e226d32fddobrazek.pngSatisfyer Love Triangle je praktický klitorální vibrátor s luxusním designem, který se svou měkkou hlavou jemně položí kolem tvého klitorisu a svou smyslnou kombinací tlakových vln a vibrací tě katapultuje do dosud nepoznaných výšin. U tohoto vibrátoru můžeš vybírat mezi předvolenými kombinacemi intenzity tlakových vln a vibrací, ale také vytvářet své vlastní kreace díky ovládání přes aplikaci. Stáhni si jednoduše zdarma na své zařízení s operačním systémem Android nebo iOS aplikaci Satisfyer Connect a propoj svůj chytrý telefon, tablet nebo chytré hodinky Apple Watch se svým intimním společníkem.
Doporučená cena: 1 550 Kč

628e22906844dobrazek.png
Elastic Joy
Model Satisfyer Elastic Joy je vybavený 2 motorky a flexibilním drátkem, takže jej lze ohýbat do různých tvarů. Využiješ ho jako partnerský vibrátor, erekční kroužek i přikládací vibrátor – Elastic Joy je připravený na všechno.
Doporučená cena: 1 290 Kč

[1] The Universities of Bournemouth and Roehampton, 2022
[2] Cult Beauty, 2018
[3] Psychology Today, 2009
[4] Journal of sexual medicine, 2009
[5] ZME science, 2020
[6] National Library of Medicine, effects of sexual arousal on lymphocyte and cytokine production,2004
[7] BMJ, Sex and death are they related, findings from the Caerphilly study, 1997

Reklama