Nepamatuji se, že by se v mém dětství tento den odehrávalo něco zvláštního.
Snad jen nějaké ty hry pořádané školou, ze kterých jsem si slavnostně nesla pár cucavých bonbónů. Vyhrála jsem je ve skoku v pytlích či v hodu na plechovky.

Ale i toto málo si pamatuji do dnešních dnů.
Každá aktivita, kterou se děti zabaví a zasmějí se u ní, není bezcenná. Měli bychom se snažit, aby se naše děti smáli co nejčastěji, a proto využijme svátku, který je určený pro každého z nich. Věnujme jim svůj čas.

Jestliže vás dosud nenapadl vhodný program, můžete navštívit brněnskou zoologickou zahradu, ve které je pro děti připraven bohatý program.
Pokud máte blíže Prahu, pod článkem najdete link, na kterém si pohodlně můžete naplánovat trasu  procházky v pražské ZOO.
A snad kdyby se vám tento program zdál všední, nasedněte na historický vlak a hurá do Braníka!Přeji vám hezky prožitý čas s vaší rodinou. 

Den dětí s posázavským pacifikem

O víkendu 29. a 30. května 2004 ožije nádraží Praha - Braník opět dětským smíchem a úžasem. Pro malé i velké je připravený bohatý program po oba dny od 9 do 18 hodin. 11. ročník „Dětského dne s posázavským pacifikem“, se letos koná u příležitosti 40. výročí železniční spojky Praha - Krč / Praha - Radotín. Připraveny jsou jízdy parního vlaku s lokomotivou 434.2186 (Čtyřkolák) po pražských nádražích a s lokomotivou 310.072 (Kafemlejnek) z Braníka do Modřan a zpět. Mezi Braníkem a Hlavním nádražím bude kyvadlově jezdit souprava historických motorových vozů M 131 (Hurvínek). Připraveny jsou vyhlídkové jízdy motorového vozu M 240 na „Most inteligence“ nad branickým nádražím přes Vltavu. Ve stanici Praha - Braník bude probíhat výstava současných lokomotiv ČD a. s. s možnou prohlídkou strojovny a kabiny strojvedoucího, výstava exponátů z historie železniční dopravy, jízdy na inspektorské drezíně, prohlídka modelového kolejiště, soutěže, country hudba. Připraveny jsou suvenýry, pamětní list, razítko, model parní lokomobily a hasičská technika ČD a. s.

Jízdní řády zde - http://www.jinonice.cz/zpravodaj/view.php?cisloclanku=2004051302

 

Den dětí v ZOO Brno

pořádaný zoologickou zahradou

30. 5. 2004   11.00–17.00 hod

Od 11.00 hod soutěže na šesti stanovištích v areálu a lanová dráha připravená Lanovým centrem u pavilonu exotických ptáků

 

program na pódiu U Velblouda:

11.00–12.00 hod autogramiáda HONZY MUSILA

12.00 hod   country kapela NOVÍ KASKADÉŘI

                 a BOB FRÍDL s Aťkou Bednářovou

13.00 hod   divadlo GENUS, pohádka OPICE V AFRICE

14.00-16.00 hod NOVÍ KASKADÉŘI

16.00 hod   divadlo GENUS, pohádka OPICE V AFRICE  

o přestávkách soutěže pro děti, ukázky zvířat s možností fotografování

Děti do 15 let mají vstup zdarma – vstupné hradí KDU - ČSL.

 

Den dětí v ZOO Brno pro mateřské školy

připravený ve spolupráci s Městskou policií Brno

1. 6. 2004  od 9.00 hod

Program: soutěže, kulturní program, ukázky zvířat

Děti z mateřských škol a z I.stupně základních škol - vstup zdarma.

 

 

Naplánujte si procházku v pražské ZOO - http://www.zoopraha.cz/mapa/.  

 

Zdroje - Klub železničních cestovatelů
             
www.zoopraha.cz
              www.zoobrno.cz

               
Reklama