Koktejly slaví svůj den! Kalendář se světovými a mezinárodními dny jen hemží a svůj dej si zaslouží i koktejly. Připojte se k oslavám a v pátek 13. května si se svými blízkými připijte.

PLANAS CHAI TEA

627e278b9b88aobrazek.jpg
3    4 cl rumu Diplomático Planas
3    6 cl Chai tea
3    1,5 cl kokosového sirupu
3    1 cl citronové šťávy
3    led, skořice

Všechny ingredience smíchejte dohromady a nalijte do sklenice na led. Dozdobte mletou skořicí a tyčinkou skořice.

Tip navíc:
Čekáte návštěvu? Planas Chai Tea je skvělým drinkem pro příjemnou společnost, můžete si ho dokonce nachystat dopředu. Na 700 ml budete potřebovat: Diplomático Planas: 224 ml, Chai Tea: 336 ml, kokosový sirup: 84 ml, citronová šťáva: 56 ml. Nachystané množství dejte do lednice a až vaši přátelé dorazí, podávejte na ledu v punčové míse.

AMAZONIAN G&G

627e279ac905eobrazek.jpg
3    4 cl ginu Canaima
3    15 cl grapefruitové sody
3    šťáva ze 2 limetek
3    led
3    limetka na ozdobu

Do Highball sklenice s ledem dejte všechny tři ingredience a promíchejte. V případě potřeby přidejte další led. Dozdobte limetkou.

Zajímavost navíc:
Gin Canaima s amazonskými kořeny je na poli ginů unikátem. Dokonalým způsobem jeho podávání není obvyklá kombinace s tonikem, ale s grapefruitovou sodou a limetkou. Vedle tradičních ginových bylinek a koření se na jeho výrobu používají obtížně dosažitelné botanicals, které jsou ručně sbírané v amazonském pralese. Ty také dotvářejí jeho exotický charakter.

VIOLET DAIQUIRI

627e27acb938fobrazek.jpg

3    6 cl rumu Don Papa Baroko
3    1,5 cl fialkového sirupu
3    2,5 cl limetkové šťávy
3    led, jedlé květy na ozdobu

Všechny ingredience dáme do shakeru s ledem, vyshakujeme a přecedíme přes sítko do coupe sklenice. Ozdobíme jedlými květy.

Tip navíc:
Zdobení pokrmů a nápojů barevnými kvítky je staré snad jako lidstvo samo. Přesto se zdá, že poslední dobou vídáme barevnou explozi na našich dobrotách čím dál častěji. Pamatujte, že jedlým květům se neříká „jedlé“ náhodou. Svůj jarní drink dozdobte jen kvítky, o kterých jste si jistí, že se řadí do této kategorie. Dnes už není problém sehnat jedlé květy také v obchodech.

GRAND TONIC

627e27f002a9aobrazek.jpg
3    5 cl Grand Marnier Cordon Rouge
3    12,5 cl toniku Fever-Tree
3    led
3    pomeranč

Sklenici naplňte kostkami ledu a nalijte na ně Grand Marnier. Doplňte tonikem Fever-Tree, promíchejte a ozdobte plátkem pomeranče. Vhodné jsou i hrozny nebo maliny.

Zajímavost navíc:
Většina z vás si jistě vybaví tonik v tradiční kombinaci s ginem. Co takhle vyzkoušet jinou variantu, ve které navíc skvěle vynikne legenda mezi likéry, Grand Marnier? Prvotřídní francouzský likér vznikl na základě tajné receptury. Narozdíl od klasických likérů se vyrábí z pravého koňaku, který v kombinaci s esencí divokých pomerančů a pomalým zráním v sudech francouzského dubu vytváří z likéru prémiový nápoj své kategorie.

SIDECAR

627e27bf20b6cobrazek.jpg
3    5 cl rumu Diplomático Reserva Exclusiva
3    1,5 cl Cointreau
3    2 cl limetkové šťávy
3    led

Všechny ingredience nalijte do šejkru, přidejte led a protřepejte. Přeceďte a podávejte v koktejlové sklenici.

Tip navíc:
Okraj sklenky dozdobte cukrovou krustou. Je dobré pokrýt je pouze z vnější strany a zabránit tak tomu, aby ozdoba příliš ovlivnila chuť koktejlu. Navlhčete pouze vnější část sklenice, například vlhkým papírovým ubrouskem.