Dětem pomalu končí školní rok a za pár dní tady máme prázdniny. Pokud jim chcete začátek prázdnin ještě více zpříjemnit, připravte prázdninovou zahradní slavnost, kam pozvete všechny jejich kamarády.  

Děti budou určitě nadšené a s přípravou slavnosti vám rády pomůžou. Můžete je nechat vyrábět dekorace, připravovat jednoduchá jídla, můžou si také obsluhovat své dětské hosty.   

Ze všeho nejdříve se vydejte na nákupy. Kromě nezbytných potravin a velké zásoby pití nezapomeňte především na plastové kelímky, talířky, brčka, balonky, konfety, hezké barevné ubrousky a můžete se pustit do přípravy.

Samozřejmě, že nejlepší místo pro pořádání dětské slavnosti je právě zahrada nebo terasa. Děti jsou na čerstvém vzduchu, můžou se dostatečně vyřádit a přitom (snad) nic nerozbijí. Můžeme pro ně připravit také nejrůznější zábavné hry, aby se mezi pojídáním dobrot nenudily. Nachystejte pro ně chůdy, šipky, kreslení na chodník, skákání v pytli, závody s pingpongovým míčkem na lžičce nebo skok do dálky s kufrem.
Máte-li chuť můžete dětem zahrát třeba loutkové divadlo nebo pro ně připravit malou "vědomostní" soutěž, do které zvolíte otázky podle věku  dětí.

Pokud budete chtít oslavu ještě více zpestřit, pozvěte děti v karnevalových maskách nebo vyhlaste oslavu na nějaké téma (kovboji, indiáni, strašidla, zvířátka).

Na stůl připravíme nejlépe jednorázový papírový ubrus, který můžeme po řádění dětí vyhodit hned do koše. Barevné plastové kelímky, talířky i ubrousky prostřenou tabuli rozveselí. Určitě nemá žádný smysl snažit se dětem vnutit nějaký zasedací pořádek. Můžeme jim ale popsat alespoň kelímky na pití, a to třeba písmeny vystřiženými ze samolepící tapety nebo vyrobenými ze slupovacích barev.

Okolí stolu vyzdobte balonky, konfetami, nejrůznějšími papírovými ozdobami. Jen je nezapomeňte pořádně přivázat, ať vám ve větru neuletí.

"Letos pořádáme pro nejmenší děti oslavu příchodu prázdnin už potřetí v našem mateřském centru," říká maminka pětileté Natálky, která se spolu s ostatními maminkami stará o chod jednoho mateřského centra. "Předloni jsme měli pozvaného kouzelníka, vloni dětské divadlo a letos jsme připravili pro děti velkou soutěž Z pohádky do pohádky, při které děti stráví celý den drobnými soutěžemi, kterými je budou provázet pohádkové bytosti, budou plnit pohádkové úkoly a na konci každého čeká hezký dárek." 

Všechny naše rady můžete použít také při oslavě dětských narozenin nebo svátku.

Zítra na Vaření najdete tipy a recepty na občerstvení na dětské oslavě.

                                   
Reklama