Rodinné centrum ŽIVOT JE HRA je slavnostně otevřeno.

Sadská, 28. srpna 2006 –  historicky první rodinné hry v Sadské odstartovaly svoji tradici 26.srpna 2006. Stalo se tak u příležitosti slavnostního otevření rodinného centra ŽIVOT JE HRA. Akce, jejíž hlavním cílem bylo pobavit lidi a pomocí hry prezentovat filosofii, sny a cíle občanského sdružení téhož jména, splnila svůj účel do puntíku. Hrát se, bavit, dovádět nebo prostě jen přihlížet přišlo přes 300 lidí.

 

Přesně ve dvě hodiny odpoledne se otevřely dveře rodinného centra veřejnosti a dovnitř se nahrnuli první hráči. V klidu si prohlédli prostory, pokochali se krásnými fotografiemi Karla Kracíka, dali si svačinku v podobě teplého nápoje (kafe pro dospělé, kakao pro děti) a koláčů, ale především se dozvěděli pravidla hry a vyzvedli si hrací kartu se záhadnou tajenkou. O několik desítek minut později už většina z nich bloumala u výloh místních krámků nebo zalézala do místních hospůdek, kde byly umístěny úkoly, jejichž splnění bylo nutné k získání písmen do tajenky. Úkolů a tedy i stanovišť museli hráči obejít celkem jedenáct a na své si přišli všichni. Zatímco mrňatům se nejvíce líbilo „skočit si na panáka“, namalovaného před vinárnou Polanka, nebo bloudit v labyrintu před Ateliérem Kuba, maminky a babičky zahradnice excelovaly ve znalosti kytek v Květinách a tátové mohli předvést své dovednosti při luštění zprávy zašifrované pomocí „Velkého polského klíče“ ve výloze Řeznictví. Úkoly jako nalakovat nehty některému ze členů skupiny v nehtovém studiu paní Husákové nebo ochutnat ze tří misek se zavázanýma očima a poznat, co je jejich obsahem, v pizzerii La Barca pobavily všechny členy hrajících skupinek.  

63-písmennou tajenku, která zněla: „Když vyrazíte do světa, nejlepší je chytit někoho za ruku a držet se pohromadě,“ vyluštilo přes padesát rodin nebo skupin kamarádů.

Pak už kroky hráčů směřovaly na fotbalový stadion. Po odevzdání hrací karty s vyluštěnou tajenkou získali hráči kupón do rodinného centra v hodnotě 100,- Kč a jejich karty putovaly do skleněné koule, ze které se pak losovaly hlavní ceny her. Kdo chtěl, mohl ještě v doplňkové hře nazvané ZKOUŠKA POSTŘEHU vyzkoušet, co si ze stanovišť pamatoval.
Ještě nezbytné informace o dalších akcích a šup do prostoru odpočívat a čekat na vyhlášení výsledků her.

V rámci doprovodného programu na hřišti se vyřádili děti i dospělí. Trampolína, bungee running i skákací hrad byly v permanentním provozu, u stolu kreativní tvorby, kde si děti i dospělí malovali obrázky na sklo, textil nebo zkoušeli zdobit květináče ubrouskovou technikou, nebyla jediná židle volná. Disciplíny jako hod polenem, hod na cíl a slalom mezi barely s vodou po deseti oběhnutí kolem tyče už patřily mezi třešničky na dortu zábavy. A pokud někdo dostal hlad, nechyběl stánek s grilovanými buřty, limonádou či pivkem pro dospělé.

Po šesté hodině vypuklo finále. Účastníci her se během cca 40ti minut dozvěděli spoustu informací o centru a plánovaných aktivitách, pokochali se pohledem na tanečnice KK-teamu, shlédli pohádku vařečkového divadla, ale především byli svědky vylosování a předání hodnotných cen (např. keramická socha z dílny Ateliéru Kuba, kupón do centra v hodnotě 1500,- Kč, poukázka na večeři v hodnotě 500,- Kč do pizzerie La Barca, topinkovač, hračky a videokazety pro děti a mnoho dalších cen).

„Hry se povedly. Maličko nám nepřálo počasí, ale třeba nám pršelo štěstí. Všichni vypadali uvolněně, nadšeně a spokojeně,“ libuje si Anička Kracíková a dodává: „Doufám, že se nám podařilo říci všem, kdo jsme a proč jsme tady. Snad se nám podařilo pobavit, potěšit, vykřičet do světa, že jsme tu pro lidi. Snad se k nám budou rádi vracet. Třeba hned příští sobotu, kdy u jezera v Sadské proběhnou Jezerní hry, na které samozřejmě srdečně zveme. Jedná se o závod na čas na překážkové dráze složené ze šesti disciplín. Je určen dětem různého věku, které mohou zkusit dráhu buď samy nebo se svým čtyřnohým miláčkem, v Sadské se totiž koná ve stejný den triatlon Železný pes, tak v našich hrách ctíme téma dne :o).“

Na www.zivotjehra.com najdete podrobné informace o posvícenských hrách v sekci „kronika“, pozvánku na jezerní hry najdete v sekci „akce“.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Hanka Pánková
Tel: 724 166 664
krtecek@zivotjehra.com
 
ŽIVOT JE HRA je občanské sdružení, jehož hlavními cíli jsou:

Vybudovat a provozovat rodinné centrum volného času pro děti, mládež, dospělé i seniory v Sadské – pořádat kurzy, semináře, přednášky, zábavné akce a programy, zajistit hlídání pro maminky s dětmi, nabízet výlety a zájezdy s aktivním programem pro celou rodinu apod.

Vybudovat a provozovat venkovní areál volnočasových aktivit pro všechny bez rozdílu věku, kteří chtějí být aktivní.

Reklama