profimedia-0407668646.jpg
Foto: Profimedia

Naďa Urbánková absolvovala střední zdravotní školu v Trutnově a měla se přidat k tamnímu nemocničnímu personálu. Již od dětství však milovala muziku a svou lásku nehodlala potlačovat. Zpěv si rovnou zkusila na prknech, co znamenají svět. Už ve dvaceti letech totiž získala angažmá v pardubickém divadle.

Semafor a Zlatí slavíci

V roce 1964 jí režisér Ján Roháč obsadil do filmu Kdyby tisíc klarinetů a podle Nadi to bylo nejlepší období jejího života. Poté totiž následovalo období působení v divadle Semafor, což byl už jen krůček k veleúspěšné sólové dráze. Dostala za ni pět Zlatých slavíků.

Před několika lety přišla zpěvačka po soudním sporu téměř o všechen majetek, přesto však nikdy neztratila optimismus. Sama říká, že za většinu jejích patálií mohli muži, a proto si na ně od jisté doby začala dávat pozor. Po posledním manželství se prý sama zařekla, že už žádnému muži nebude důvěřovat.

Na své dávné lásky, mezi které patří například i Josef Abrhám, vzpomíná Naďa Urbánková v Želivě na Vysočině, kde je prý velmi spokojená.

Reklama