Před několika lety jsem byl na oslavě kulatých narozenin kamaráda mé ženy. V rámci jeho návratu domů se stala zajímavá dopravní nehoda.

narozeniny

Asi všichni víte, jak vypadá a jak vysoký je herec Roman Skamene. A právě tak vysokého máme kamaráda. Když slavil své 40. narozeniny, udělal oslavu v jedné milé hospůdce s pár pokojíky na spaní asi 30 km za Prahou u Sázavy.

Pozval hodně kamarádů a kamarádek a zábava byla skvělá. 

Jak už to tak bývá, mnoho malých lidí má ze své výšky komplexy. Tenhle kamarád si také kupoval boty s vysokým podpatkem, ale navenek si ze své výšky dělal legraci.

Došlo k předávání darů.  Postavil se, lidé přicházeli k němu s dary, když tu najednou se ve dveřích objevil trpaslík téměř jeho velikosti. Převzal ho s úsměvem na rtech a se slovy „vy jste blbí“.

Za malou chvíli se ve dveřích objevil druhý trpaslík, stejné velikosti. Po něm následoval třetí a čtvrtý a pátý a šestý…

Sedmý nedorazil.

Předávání trpaslíků všechny pobavilo. Když si na to dnes vzpomenu, připadá mi to jako groteska. Každý další trpaslík vyvolal salvu smíchu, která byla větší než ta předchozí. A čekání na sedmého, který nedorazil, mělo úžasnou atmosféru.

Trpaslíci získali v sále čestné místo a zábava pokračovala až do rána. Druhý den jsme se všichni dali do pořádku a odjeli domů.

Oslavenec naložil dary do svého auta, jednoho musel dát i na sedadlo spolujezdce a připásat. Tři připoutal na zadní sedačky a dva dal do kufru. Takže když odjížděl směr D1 a Praha, bylo jich v autě celkem sedm.

Oslava to byla náramná, ale dali jsme si dost času před odjezdem, takže v krvi již nebyl ani zbytkový alkohol. Unaveni jsme však byli všichni, však to znáte.

Již druhý den se začaly šířit podivné zprávy. Oslavenec prý na zpáteční cestě boural, ale nic mu není, jen ho nějakou dobu asi neuvidíme.

Jak nám později vyprávěl, nehoda se odehrála následujícím způsobem. Vyjel i s trpaslíky na dálnici, zařadil se do pravého nejpomalejšího pruhu mezi dodávky a náklaďáky a jel rychlostí kolem 100 km. Trpaslík vedle něj se na něj kácel, a tak ho musel čas od času rovnat. A zrovna jednou při rovnání nezpozoroval, že před ním jede pomalu plně naložená dodávka.

A zezadu do ní narazil, airbagy vyletěly, přední sklo se vysypalo. Řidič dodávky šlápnul na brzdu, auto oslavence se pod něj zaklínilo a z dodávky se vyvalilo mnoho nějakých barelů s lepidlem, které natekly do zaklíněného auta.  A přilepily jak oslavence, tak trpaslíky k sedadlům.

Když přijeli hasiči a policajti a zjistili, že se nikomu nic vážného nestalo, dusili v sobě smích. Pohled na člověka malého vzrůstu s připoutaným trpaslíkem na sedadle spolujezdce a další na zadní sedačce a v kufru, to vše zalité lepidlem, ještě nikdy předtím a věřím, že ani potom, neviděli.


Dnes máme téma dne veselé historky z oslav kulatin. Můžete i vy svým příběhem přispět na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama