Čtenářka Ekleinovka nám poslala svou příhodu z oslavy svých 40. narozenin. Ona většina nápadů vyplozená pod vlivem alkoholu stojí za to.

To je téma do pranice - každý má určitě z nějaké oslavy nejenom kulatin nezapomenutelné zážitky.
I já k ním patřím a podotýkám,že některé jsou vskutku nepublikovatelné.Tak začnu s těmi ,které mohou být zveřejněny užšímu okruhu lidí =D .Jsem už přece ,,paní,, v letech a toto se ke mně ale vůbec nesluší =D =D

Blížila se oslava mých 40.narozenin.Slavit se mi moc nechtělo,nemám ráda organizovanou zábavu.Nicméně vlastní rodinka,známí,a můj taťka byli natěšeni,že si pěkně užijou.Užili jsme si.

Ale nepředbíhejme.Oslava se konala u nás na chatě přímo u břehu přehrady.Podotýkám,jsem březňáček,takže byla pěkná zima.Jsem nad věcí,nějak to  zmáknu - v hlavě se mi rojilo hafo nápadů.Hlavu jsem si z toho nedělala,navařila,napekla jsem spoustu dobrot,muž nakoupil pití,které chladil v přehradě.S dětmi připravili studené občerstvení.Nafoukli balonky,nazdobili pokoj.Hosté se sjížděli,my roztopili v kamnech,aby nikdo neprostydl.

Oslava začala. Počátěční proslovy,předávání dárků, přípitek - jeden do jedné,další do druhé nohy.Začali jsme to pěkně rozjíždět.Bylo hodně veselo a někteří ,,alkoholici,, se zbořili velmi rychle.Na kamnech bublal guláš,venku popadával mokrý sníh.Tu dosal jeden z nejvíc ,,pod vlivem,, dobrý nápad:,,Chlapi,jdeme prubnout ledoborec Lenin ,,- tím nazvali naši pramici.

K činu nebylo daleko a už sundavali funějíce loď na vodu.Naskákali tam všichni,ještě se odrazili za huronského křiku.Jenže ouha - vesla se válela na břehu.Pozdě bycha honit.Hoši byli najednou trosečníci,proud je unášel od břehu,,.Holky,dělejte něcooo,, .Jenže co asi. Voda ledová,další loď nemáme - pouze dětský člun - gumák.Spásná to myšlenka.Šupla jsem do člunu,naložila vesla a pádila za našimi hrdiny.Ti už veslovali proti proudu rukama,to byl pohled.Jj,jako na Titanicu,pravil jeden a při předávání vesla se skácel do ledové vody.Druhý mu chtěl pomoci a byl tam také.Jak se drápali zpět do pramice,spadl tam ještě další.Ale - vydrápali se,nalodili a pádili rychle ke břehu.

Že jsem tam já na gumáku jim bylo šuma fuk.,,Nooo,to jsou gentlemani,myslela jsem si a rychle v té zimě pádila za nimi.,,Evíííí,vylov nám ještě nějaká pivkaaa,,až přistaneš,,chechtali se drkotajíce zubama jeden přes druhého. ,,To určitě,myslím si,hlavně,ať tam zase nespadnete,, .Než mi hlavou projela ona myšlenka,už tam byli.Naštěstí již u břehu,ale zráchali se parádně všichni.

Chuť na pivko je rázem přešla.Hnali nahoru převléci se do suchých věcí - podotýkám,že měli modely,radost pohledět - vyřazené staré chatové oblečení.Hlavně suché.Já byla také promrzlá na kost.V pokoji už nevoněl guláš,protože ten se stačil za tu dobu připálit a tudíž se stal nepoživatelným.

Záloha číslo 2 přišla vhod - grogy,grogy a zase jenom grogy a k tomu teplé uzené.Všichni jsme se posadili ke stolu a pokračovali v započatém slavení.Váleli jsme se smíchy nad čerstvými zážitky a bylo nám všem neskutečně dobře....A ty pivka???Ty nám uplavaly.....
 
Krásné oslavy kulatin nekulatin,ale hlavně v pohodě a ať Vám sednou a máte na co vzpomínat...
ekleinovka
Tento text nebyl redakčně upraven


Díky Ekleinovko za úsměvný příběh. Já budu oslavovat 40 příští týden a naštěstí nebude poblíž žádná vodní plocha. Protože jak se znám, povel do plavek by asi nechyběl, únor neúnor…

Dnes máme téma dne:

Historky z oslav našich kulatin. Ať už vám je 20, nebo 60. Jistě nějakou veselou máte. Neleňte a napište mi ji do mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním květinou, doručenou až na místo vámi určené.