Tantra znamená v překladu proplétání, ve smyslu neustálého prolínání dvou principů: mužského a ženského. Mužský princip reprezentuje vědomí a ženský princip energii. Tantra jakožto způsob osobního rozvoje se zaměřuje na oba tyto aspekty - práci s tělesnou energií spojuje s duchovním probuzením.

3. - 7. července 2013

Centrum Česká Kanada v jižních Čechách

První ročník mezinárodního festivalu tantry nabízí 4 dny programu pro ty, kdo chtějí rozvíjet svou duchovní stránku, naučit se prožívat tady a teď a zažít nová setkání. A také si užít 4 dny v harmonickém a radostném prostředí. Festival „Oslava Života“ se koná v krásné přírodě Jižních Čech, v Centru Česká Kanada. Na jeho programu se podílí celá řada zkušených lektorů a zajímavých osobností z celého světa, včetně takové špičky, jakou je John Hawken a Alan Lowen. Nabízí zážitkové taneční nebo tantrické workshopy, večerní živé koncerty, meditace, cvičení jógy, promítání filmů, diskuse se zkušenými učiteli i taneční party.

oslav

Festival zve až 250 účastníků, kteří stráví 4 dny v uzavřeném, klidném prostředí. Je to čtyřdenní oslava všech aspektů života skrze pohyb, dotek, tanec, zpěv, meditaci, skrze skupinová i individuální tantrická setkání, intenzivní prožitky osobní transformace i hluboké okamžiky vnitřního klidu. Každý den si účastníci mohou zvolit svůj vlastní program z širokého výběru workshopů tantry, tance (zejména tzv. biodanzy - Tance života) a živé hudby.

Po ranní józe a meditaci představí přítomní učitelé svou nabídku pro daný den a účastníci si mohou libovolně vybrat dopolední a odpolední program podle toho, jaká osobnost a jaké téma je nejvíce oslovuje. Mezi workshopy bude dostatek času pro odpočinek v čajovně, v přírodě, na masáži, v obchodě s gastronomickými specialitami, pro rozhovory s učiteli a další doprovodné akce. Večer se celá skupina 250 účastníků sejde ke společnému koncertu živé hudby nebo zábavné party.

Patronka festivalu

Patronkou festivalu je Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, mezinárodně uznávaná duchovní učitelka. Na organizaci a přípravě festivalů po celém světě se podílí již dlouhá léta, od dob strávených s Oshem v ashramu v Puně. Na festival jsou pozváni učitelé reprezentující celou škálu přístupů a tradičních i moderních škol osobního rozvoje. Díky nim se spojí tisíciletá moudrost předávaná skrze generace a hlas duchovních mistrů dob minulých s moderními přístupy k rozvoji člověka 21. století.

Do Čech zavítají např. významní evropští facilitátoři systému Biodanza - Tanec života, který je u nás v oblasti technik osobního rozvoje naprostou novinkou. Sejdou se zde kromě českých lektorů také osobnosti z Británie, Itálie, Brazílie, Thajska, Rakouska, Německa či Ameriky. Na programu budou např. meditace, klasická tantra jóga, biodanza, workshopy zaměřené na sebepoznávání a rozvoj přirozené osobitosti, uvolnění a práce s tělem i vlastní sexualitou. Večerní živá hudba zazní od skupin Maok a Úžas v rytmu.

Organizátorkami festivalu jsou Šárka Kmochová a Anet Langerová. Obě pořadatelky mají s tantrou mnohaleté a velmi kladné zkušenosti. Letos se proto rozhodly uspořádat první ročník festivalu s názvem Oslava Života.

oslav

Kdo je srdečně zván

Program je vhodný pro dospělé - ženy i muže jakéhokoli věku. V České republice tvoří většinu návštěvníků lidé mezi třiceti až padesáti lety; přesto není výjimkou, že někteří slaví na semináři i svoje sedmdesátiny! V zahraničí je mnohem hojnější účast i párů nad padesát let, jimž děti vylétly z hnízda a ony nyní znovuobjevují krásy života a partnerského vztahu. Více než 30 % dosud prodaných lístků si koupili zahraniční návštěvnici ze západní Evropy, kde jsou festivaly tohoto typu již velmi oblíbené a hojně navštěvované. Všechny části programu proto budou vedeny v češtině a angličtině.

Program, lektoři, informace a registrační formulář jsou uvedeny na webu www.oslavazivota.cz, další informace jsou na www.centrumceskakanada.cz.

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama