Další čtenářka nám k tématu napsala, že asi nejraději vzpomíná na oslavu osmnáctých narozenin. A proč? To se dozvíte v následujícím příspěvku :) Milá Setury, děkujeme, že jste nám napsala a přejeme krásný den.


 

Miluju Charlieho Chaplina, jeho černobílé grotesky pro mě byly a jsou prostě úžasné a nic na tom nemění ani příchod moderních technologií.

Obdivovala jsem jeho humor a přála si zažít tu pravou filmovou dortovou bitvu. Když se mě v šesti letech ptali co chci k narozeninám, chtěla jsem jenom jeden dárek. Hodně šlehačkových dortů a pořádně si užít úžasnou bitvu v piškotovém těstu. Byla jsem tak neodbytná, že mi to tatínek slíbil, ale vzhledem k věku až k desátým narozeninám. Jen upřesním že mi bylo šest let, takže mě čekal pořádně dlouhý čas. Pro dítě je to nekonečno, ale já jsem byla trpělivá a narozeniny sedmé, osmé a deváté jsem nevnímala. Upnula jsem se k vytoužené desítce až nastal den D. Chodila jsem po domě a slídila kde jsou dorty schované a kde tu slávu uskutečníme, ale nikde ani stopy.

Říkala jsem si, ty dospěláci to mají hezky vymyšlené, takové tajnosti. Už jsem se viděla jak řádím se šlehačkou a vše bude v tento den dovoleno. Bohužel přišlo zklamání, žádný Chaplin se nekonal. Dostala jsem jeden dort, který byl určený pouze k jídlu a na můj zvídavý dotaz k vysněnému dárku se mi dostalo: „mysleli jsme že už jsi velká a napadne tě že je to nesmysl a nebudeš to chtít“. Pane na nebi, myslela jsem že mě klepne pepka, já čtyři roky čekám, nic jinýho nechci a nakonec tohle. Kdyby nic dalšího, tak tahle zkušenost mi dala do života to, že nemám s ničím dopředu počítat. K narozeninám už jsem nic nechtěla a z oslavy nic nebylo. K dalším narozeninám jsem si přála být dospělá a dělat si co chci.

Čas ubíhá v každém věku jinak a mě se vlekl jako šnek, vysněných 18 let ne a ne přijít. Záviděla jsem velkým holkám, že můžou chodit večer ven a do kina na nepřístupné filmy. A konečně jsem se dočkala, sladkých osmnáct let, oslava byla velká a krásná, dárků bylo hodně a dokonce byl mezi nimi krásný zlatý prstýnek. Padnul mi na prsteníček a blýskal se ve slunci. Oslava osmnáctin mi utkvěla v paměti asi nejvíc.

Většinu svých dalších narozenin jsem slavila s kolegyněmi v práci a užily jsme si hodně legrace. Jak říkám věk a pohled na něj je relativní. Když mi bylo dvacet a řekla mi šestatřicetiletá žena, že by nechtěla aby jí bylo znovu dvacet let, tak jsem si pomyslela: „baba jedna, všechno má za sebou a bude něco vykládat“. Ve svém věku jsem jí považovala za babu, která je úplně mimo. A jak léta plynula byla jsem ke všemu shovívavější. Lidem kolem čtyřiceti let jsem říkala holky a kluci a nedivila jsem se pětasedmdesátiletému pánovi v domově důchodců, pro kterého byla žena v šedesáti letech „mladá žába“. Onehdy jsem se zasmála v nemocnici, ano i tam se člověk zasměje. Vyplňovala jsem dotazník a stálo v něm uveďte věk. Já to špatně spočítala, nevím proč jsem myslela že je rok 2004 a ne 2014. Ale jsem ve fázi, kdy deset let sem nebo tam už nehraje roli. Hlavně veselou mysl, nadhled a pevné zdraví přeji.

setury 

Pozn. text nebyl redakčně upraven

Téma zítřejšího dne: Slavíte ráda narozeniny?

  • Přála byste si o pár let omládnout?
  • Jak vzpomínáte na to, když vám bylo náct?
  • Jakou míváte v den svých narozenin náladu?
  • Platí u vás: čím starší, tím lepší?
  • Jak a s kým slavíte své narozeniny?
  • Dělá vám vrásky váš věk?
  • Jak prožíváte své narozeniny?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Yves Rocher.

b

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je NAROZENINY.

Reklama