Máte rádi sladké, ale chcete hubnout? Nebo bílý cukr nemůžete? Nechcete používat umělá sladidla? Tak zkuste rostlinu stévii, kterou si můžete pěstovat i doma. Název této bíle kvetoucí světlomilné tropické rostliny, která pochází z Paraguaye, je Stevia rebaudiana Bertoni. Stévia dospívá po 14-17 týdnech, sladí se především usušenými lístečky, kterých můžete získat až půl kila ročně, což je ekvivalent asi 100 až 150 kg cukru! Roste i u nás, ale musí být předpěstována a pak vysazena na slunném, teplém a bezvětrném místě. Na jaře ji můžete koupit v internetových zahradnictvích.

Zkusím představit některé její pozitivní účinky: je 300krát sladší než cukr, díky komplexu sladivých látek souhrnně označovaných jako steviosid (nachází se jak v listech, tak i v celé nadzemní části rostliny), ale navíc obsahuje jednu ještě více sladivou látku – rebaudiosid A, dále rebaudiosid C, D, E, dulkosid B a steviolbiosid. Léčí diabetes II. typu. Dále odtučňuje, a proto se používá při redukčních dietách, pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech, podporuje činnost slinivky břišní, vyrovnává krevní tlak, zvyšuje mentální aktivitu, prokazatelně snižuje únavu a únavový syndrom, urychluje hojení - nezůstávají po ní jizvy, snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích…  Používání sladidla na bázi steviosidu je tedy možné jak při výrobě dietních potravin s nízkou energetickou hodnotou, tak i do limonád, v cukrářství a v konzervárenském průmyslu. Steviosid se ukazuje jako možný prostředek v boji proti zubnímu kazu, neboť likviduje řadu patogenních bakterií ústní mikroflóry. Je tedy vhodný i k výrobě zubních past a žvýkaček.

Při jejím schvalování stále dochází k velkým bojům. Často se jako argument proti ní používaly výsledky výzkumu z roku 1985, kde byla zjištěná akutní toxická dávka u krys (cca 8 g na 1 kg živé hmotnosti, která člověka nemůže v žádném případě poškodit). A navíc způsob provedení tohoto průzkum byl zpochybněn s tím, že i v případě zkoumání destilované vody by byla označena za toxickou. Za vším byly obavy z konkurence, které vedly výrobce umělých sladidel k tažení, které v USA vyústilo v zákaz prodeje a dovozu průmyslově vyráběného sladidla ze stévie. Povolen je zde pouze její extrakt v podobě potravinového doplňku. Což vede ke kuriózní situaci, protože je považovaná současně za bezpečnou i nebezpečnou potravinu jen podle toho, jak je prodávaná.
Ale situace se v nejbližší době změní, protože firma Coca-Cola společně s firmou Cargill si nechala patentovat pod jménem Rebiana nekalorické sladidlo získané právě z rostliny Stevie. Tato firma chce do roku 2009 získat povolení k jejímu užití jako sladidla v USA. Současně plánuje uvést na trh produkty slazené rebianou ve 12 zemích, které povolují užití stevie jako sladidla.

Také v EU bylo toto sladidlo stahováno z trhu, ale nejnovější průzkumy z roku 2006 Světové zdravotnické organizace (World Health Organization – WHO) prokázaly prospěšnost této rostliny.

Jeffrey Goettemoeller v knize „Stevia Sweet Recipes“ (Sladké recepty se Stevií) píše: „Nesporně nejsměrodatnější jsou v tomto smyslu dlouhá staletí jejího trvalého užívání jihoamerickými domorodci. V posledních 20 letech bylo v mnoha zemích konzumováno tisíce tun stéviových extraktů, bez jediného hlášení o nějakých škodlivých účincích. V Japonsku je stévia nejpopulárnějším nekalorickým sladidlem s tržním objemem 40 %!“


V současné době čekáme na vyjádření hlavního hygienika k této rostlině, ihned po obdržení Vás budeme informovat, jak je to se stevii v České republice a s tipy, kde si ji můžete zakoupit.


Zdroje: Wikipedia, Medicina.cz

Reklama