Ačkoliv je na většině území zataženo a mlhavo, u čtenářky s nickem Simič svítí slunce a tak nám ho symbolicky kousek posílá. A to v podobě receptu na pampeliškový med, který se dnes chystá vyrábět. Přidáte se?

n

Krásné slunečné ráno! Po včerejším večerním lijáku, který mi zase spláchl půl zahrádky do potoka, dneska svítí sluníčko. A doufám, že bude svítit celý den, i když je stále apríl a aprílové počasí je naprosto nevyzpytatelné.

Dneska se chystám dělat pampeliškový med, který je výborný, zdravý, na přípravu nenáročný a finančně nenákladný.

CO POTŘEBUJETE

  • 400 větších květů pampelišky-pozor-sbíráme na čistém místě, ať si do medu nevyluhujeme i nějaké ty škodliviny. Květy jemně osprchujeme, necháme okapat a vložíme do velkého hrnce.
  • Zalijeme 2 litry vody.
  • Přidáme 2 očištěné, na plátky nakrájené citrony bez jader a pár plátků zázvoru.
  • Vše povaříme 15-20 minut a necháme 24 hodin louhovat. Vše pak vymačkáme, scedíme, přidáme 2 kg cukru a svaříme, dokud nám směs pěkně nezhoustne.
  • Pak, ještě horké, nalijeme do sklenic a uchováváme v temnu a chladnu.
  • Pampeliškový med je super třeba na chleba, do buchty, do čaje, do ovocných salátů, na ovocné knedlíky, nebo jen tak, když si chcete zamlsat.

Pampeliška je úžasná bylina. Její mléko je výborné na potírání malých bradavic. Kořen z pampelišky, když ho umyjete a nastrouháte, máte z něho odvar, který má silné čistící účinky pro tělo. Listy pampelišky můžete přidat do salátu. Nehledě na to, že pohled na pampeliškami posetou louku vám ihned zvedne náladu a vykouzlí úsměv na rtech. A z které jiné byliny jde uvít tak krásný věneček pro vaši malou princezničku?

n

A na fotce, kterou přikládám, je důkaz, že se dá nádherně ozdobit nejen vánoční stromeček.

Mějte krásný den, Vaše Simič.

Milá Simič, díky za skvělý recept a užitečné rady. Máte pravdu, že jen pohled na ta malá žlutá sluníčka zvedne náladu. Já přidávám svoji pampeliškovou fotku

p

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in, už jste někdy tento med vyzkoušely? Zpracováváte tuto léčivku jiným způsobem? Napište nám také:

redakce@zena-in.cz

Reklama