Předposlední příspěvek k dnešnímu zrzavému téma tu jsem dostal od čtenářky Japiny. Je to skoro pohádková situace: Kterak se z popelky stala princezna…


Mám kamarádku Janu, kdysi jsme spolu chodily do mladých požárníků. Jako holka byla malá, hodně baculatá, prostě krev a mlíko, vlasy jako veverka a na růžových tvářích snad tisíc pih. Její brácha na tom byl ještě hůř, vlasy měl rudě měděné a navíc se jmenuje Říha. No schválně zkuste volat po sobě: „Řího, Řího, Řího, …“ Ten si jako mladý požárník taky užil. Ale zpátky k Janě. Ještě teď se směju, když si vzpomenu, jak jsme ji musely kolikrát přemlouvat, aby seskočila z bariéry, kterou měla přeskočit a ne na ni zůstat viset, jak se dovedla rozzuřit, když ani posté netrefila při střelbě ze vzduchovky terč, ... Ale protože byla vždycky náramně veselá, jezdila s námi na všechny závody a soustředění v čestné funkci náhradníka a maskota zároveň.

Roky letěly, a když šla na střední, nějaký čas jsme se neviděly. Pak jsem jednou v autobuse obdivovala krásnou holku. Vysoká, štíhlá, zlaté vlasy s měděným nádechem, až když se otočila a udělala na mě jeden ze svých přiblblých obličejů, došlo mi, na koho tak zírám. Pleť jí zesvětlala, pihy vymizely, …z ošklivého káčátka byla nádherná labuť. Ale aby pohádky nebyl ještě konec, po matuře odešla ne druhý konec republiky pracovat do realitky do Prahy a tam jí klofnul jeden zazobanej Američan.

Svatební zvony nezaznějí, zas takový hollywoodský happyend to není. Ale jsou už spolu přes 10 let, lítají různě po světě, protože on pracuje v rodinné firmě, která otevírá filiálky různě po světě. Takže půl roku tráví v Mexiku, pak v Číně, Brazílii, … Nežije s ním jako ozdoba, ani pro něj nepracuje, i když jí to snad tisíckrát nabízel. Vždycky si raději najde na místě něco podle sebe. Nicméně vede docela zajímavý život, na ošklivé káčátko, co říkáte?!

A abych nezapomněla, každý rok posílá pro naše mladé hasiče sponzorský dar, asi taky pořád ráda vzpomíná.

Japina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes jste mi posílali příběhy na téma: Zrzky a zrzci - všem moc díky! Ale už pomalu finišujeme, posílejte tedy příběhy k zítřejšímu tématu: Otřesný zážitek s doktorem!

redakce@zena-in.cz

Reklama