Chystáte se na cesty??? Pak se vám jistě bude hodit několik důležitých informací ohledně volání z ciziny!

 

  1. TARIF, nebo předplacená služba?

Pokud jste tarifní zákazník, budete mít volání ze zahraničí ve většině případů levnější, než když budete používat předplacenou kartu (Oskarta). U té se ještě k tomu musí využít služba „zpětné volání“. Takže mít tarif se zkrátka i při roamingu vyplatí.

 

  1. AKTIVUJTE si ROAMING ještě před odjezdem

Majitelé tarifů musí ve většině případů u svého operátora složit zálohu na roaming a ten je jim pak automaticky aktivován. Majitelé předplacených karet si musí pouze aktivovat roaming u svého operátora (v zahraničí si můžete svůj kredit dobít pouze v případě, že si s sebou vezete dostatečnou zásobu dobíjecích kupónů).

 

  1. Vyberte si NEJVÝHODNĚJŠÍHO roamingového partnera již doma

Než opustíte Českou republiku, informujte se o cenách, poplatcích a službách roamingových partnerů například u Oskara prostřednictvím Roamingové kalkulačky. Nezapomeňte se přitom podívat na rozsah pokrytí operátora v dané zemi - klikněte ZDE, abyste zvláště v exotických zemích nebyly nemile překvapeny. 

 

  1. Nastavte si MANUÁLNĚ nejvýhodnější síť

Po překročení hranic si manuálně nastavte síť toho roamingového partnera (operátora), který je pro vás a  vaše potřeby nejvýhodnější (MENU - NASTAVENI – SIT)

 

  1. Volejte ve VEČERNÍCH hodinách

Své hovory odložte do večerních hodin. U mnoha roamingových partnerů zaplatíte ve špičce podstatně více než mimo špičku. Ale pozor, každý roamingový partner má tyto časové intervaly stanoveny jinak. Ale můžeme zobecnit, že po 20. hodině se jedná o provoz mimo špičku.

 

  1. Pozor na jednorázový POPLATEK!

U některých operátorů zaplatíte kromě minutové sazby za hovor také tzv. jednorázový poplatek. Tady pozor, zvláště u krátkých hovorů se vám to může opravdu prodražit. Jednorázový poplatek si roamingový partner naúčtuje i v případě, že se nedovoláte a váš hovor se tak neuskuteční.

 

  1. SMS zprávy jsou nejvýhodnější

Využívejte ke komunikaci se svými blízkými SMS zprávy, jsou daleko levnější než minuta hovoru.

 

  1. Pozor na PŘÍCHOZÍ hovory!

Nezapomínejte, že v zahraničí platíte také nemalé částky za příchozí hovory, každá minuta hovoru se vám tak opravdu prodraží.

 

  1. Hlasová SCHRÁNKA – zbytečný luxus...

Zvažte, zda je pro vás důležité mít aktivovanou hlasovou schránku, za výběr hlasových zpráv totiž platíte daleko více než v Čechách. Úplně nejvýhodnější je ji vypnout.

 

  1. Pozor na PŘÍHRANIČNÍ oblasti

Pokud trávíte dovolenou v příhraničních oblastech České republiky, raději si manuálně nastavte síť svého českého operátora. Někteří zahraniční operátoři mají na našem území velice silný signál, který jednoduše a rychle nahradí signál vašeho vlastního operátora. A vy se o tom zpravidla dozvíte až z faktury...

           

            Více informací a rad najdete na internetové stránce www.oskar.cz, v sekci Služby, Volání z dálek (Roaming)

 

Reklama