Luxusní salon

Cena ošetření: 2700 Kč/60 minut
5f291cc85bd51obrazek.png
Foto ilustrační. Shutterstock

Netřeba komentovat cenu, která je samozřejmě vysoká a je na každém, zdali si částku může dovolit. Otázkou je, jestli ošetření stojí za to! Po příchodu jsem byla uvítána v příjemném prostředí, kde postávalo několik mladých dívek v bílém, jež evidentně neměly tak úplně co na práci. Jedna z nich mi nabídla kávu, a poté mě zavedla do esenciálními oleji provoněné místnosti, ve které hrála relaxační hudba. Medovým hlasem mi řekla ať se celá svléknu. To mě trochu zarazilo. Zeptala jsem se vyděšeně na spodní prádlo. To jsem si mohla samozřejmě ponechat, zabalit se do jemného froté ručníku a vklouznout do měkkého froté spacáku. Potom už jsem jen čekala až se slečna zase objeví. Narovinu mi řekla, že od této chvíle nebude vůbec mluvit. Nejprve přišla na řadu aromaterapie, masáž olejíčky, obličeje, krku, ramen, dekoltu i zadní části zad. Potom peeling v podobě kyseliny hyaluronové. Další mazání, další masáže… Po hodině jsem měla pocit, že už se nezvednu.

Účinky: Přišlo mi, že se mi lépe začaly hojit jizvičky po lehkém akné.

Běžný salon

Cena ošetření: 450 Kč/45 minut
5f2920611cd91obrazek.png
Foto ilustrační. Shutterstock

Po příchodu mi bylo oznámeno, že kosmetička je ještě na cigaretě. Čekala jsem 15 minut v chodbě a listovala si ušmudlanými časopisy z roku 2010. Čekárna byla plná dam všech věkových kategorií. Zadívala jsem se jim na pleť a zajásala jsem. Všechny totiž vypadaly skvěle. V místnosti už jsem se rovnou začala po předchozí zkušenosti v drahém salónu svlékat. Zavčas jsem však byla upozorněna na to, že si mám lehnout oblečená. Kosmetička mě odlíčila a začala špachtlí čistit póry. Jsem přecitlivělá a tohle mě hrozně bolelo. U toho jsem si musela vyslechnout jaké má partner problémy s močovým měchýřem a maminka zase trpí na bolesti kloubů a inkontinenci. Následovala masáž obličeje, galvanická žehlička a odchod.

Účinky: Měla jsem pocit, že mám hladkou pleť a hned druhý den se mi udělal nechutný pupínek.

Resumé

Pokud stále tápete, kam zajít na kosmetiku a jestli cena určuje kvalitu, dobře čtěte recenze salónu a dejte na rady známých. Je dost pravděpodobné, že za „pětistovku“ najdete salon, který bude osvícenější a špachtle u nich nenajdete. Záleží také na tom, s jakými přípravky salón pracuje. Některé salony používají výhradně přípravky na přírodní bázi bez chemie. Co však můžeme říct zcela s jistotou, je to, že se rozhodně nevyplatí investovat téměř tři tisíce do jakéhokoliv ošetření pleti zahrnující pouze masáže, i v případě, že jsou to masáže téměř celého těla. I když budete chodit na takové „ošetření“ pravidelně, ničeho nedocílíte. Důležitý aspekt v boji pro krásnou pleť je především soustavná domácí péče. Odličujte se vhodnou kosmetikou a denně masírujte svůj obličej třeba oleji. Zkuste také obličejovou jógu a hlavně myslete pozitivně!

Čtěte také:

Reklama