Dobré ráno!

Na brigády vzpomínám celkem ráda, přivydělala jsem si a seznámila se s zajímavými lidmi...

Protože jsem studovala Hotelovou školu, tak moje brigády byly většinou po restauracích, barech, ale i v cukrárně.

Nosila jsem krátkou sukýnku, bílé tričko, no to víte, muži na mě mohli oči nechat:-)). Musím přiznat, celkem se mi to líbilo, jak se mnou flirtovali. Dříve jsem totiž bývala ošklivé kačátko a až na střední škole o sebe začala více dbát a hezky se oblékat. Bývala jsem veselé povahy a s lidmi to prostě uměla, dokázala jsem si pokecat skoro s každým o čemkoli.

Byla jsem všude celkem oblíbená, a proto mě na brigádu všude rádi přijali.

Za svou první, ta byla u nás na vesnici v hospůdce, jsem si koupila zlatý řetízek. Měla jsem z něho obrovskou radost. To víte, těžce vydělané peníze :-).

Jinak jsem "probrigádovala" spousty hospůdek v okolí, takže vím, jak kde co mají, v jakém stavu jsou kuchyně, sklady atd. a tak i vím, kde bych si někdy jídlo dala a kde raději ne.

V jedné hospůdce navařili v pondělí 5 polívek, dali je do ledničky a celý týden je pak prodávali. Hrůůza. Mimochodem, ve většině hospod se olej na fritování mění jenou za čas, v jedné celkem uznávané jen jednou za 2 měsíce, až když je úplně černý. Jinde se jednou za měsíc cedí přes síto.

A saláty? Ty se míchají staré s novými, aby se ušetřilo. Fakt chuťovky,co? Ještě, že už jsme v EU, snad se to trochu více hlídá.

Jedno léto, to už bylo těsně po maturitě, jsem pracovala v cukrárně, kterou vlastní takový škaredý a nepříjemný Chorvat. Peníze nic moc, ale sem tam jsem dostala i spropitné:-)).

Obsluhovala jsem hosty a někdy i točila zmrzlinu. Od rána až do večera. Cukrárna je přesně v centru města. Zrovna tam, kde chodí nejvíce lidí. Hned první den nesl Chorvat tácek se skleničkami a ty se mu přímo na chodníku před cukrárnou, kde mají i posezení, rozbily. Zavolal mě a všechny střepy jsem musela smést a posbírat. Přede mnou fronta na zmrzlinu, lidi chodící kolem se na mě koukali, určitě je napadlo, že jsem ty slenice rozbila já. Hrozná potupa. No, na co by to smetával on, když si mě platí, že?:-((

Večer jsem ještě vždycky umývala ty velké nádoby od zmrzlin a všechno ostatní nádobí a ten Chorvat ke mně přistoupil a začal mi dávat pusy a ošahávat mě. Fuuuuj. Okamžitě jsem ho odtáhla. Měla jsem strach, byla jsem tam s ním sama. Měl blbé kecy, slizoun jeden.

Byl fakt hrozný - plešatý, shrbený, nosatý, opravdu ošklivý. Ale nejvíc mě "dojímala" ta jeho ješitnost, jak si fandil, asi si mylsel, že je neodolatelný. Pořád i přes den pokřikoval na kolemjdoucí holky a někdy jim dával i zadarmo zmrzlinu. Raději jsem odtamtud brzy utekla. Ten večer, jak mě obtěžoval. Přišla jsem si pak už jen pro peníze. Jen jsem tam zapomněla svůj zdravotní průkaz.

Dodnes se té cukrárně vyhýbám a zmrzlinu kupuji raději jinde.

Tak to byly moje brigádní zkušenosti, ne všechny jsou tak špatné. Někdy jsem se potkala i s moc prima lidmi a i dobrým jídlem:-))

Přeji všem moc krásný den.

Lucka.


Lucko, asi nejsem příliš velká optimistka, protože moc nevěřím tomu, že náš vstup do EU způsobil, že je v najednou v restauracích vše v pořádku :-). Zkušenost s majitelem cukrárny Vám opravdu nezávidím a také určitě nejste první ani poslední brigádnice, na kterou to zkusil.

Napiště nám i vy!

dnešní téma:  LETNÍ BRIGÁDY 
Vzpomeňte si, jaké byly?
Kde všude jste pracovala?
Na kterou brigádu nikdy nezapomenete?
Jak jste brigádu sháněla?
Jak se k vám chovali vaši nadřízení?
Kam nejdál jste za prací odjela?
Kolik jste si vydělala?
Co jste si koupila?
Nebo jste nikdy na žádné brigádě nebyla?
Zavzpomínejte, napište a pošlete fotografie:

redakce@zena-in.cz 

Reklama