Miluji všechna zvířata, ale pro jeden druh mám obzvlášť slabost. Jsou to koně. Lásku k nim jsem zdědila po obou dědech. Děda malíř mi je vždycky kreslil, děda kovář mě od nich odrazoval.

orin

Věděl, co dokážou jejich kopyta i zuby. Jenomže zakázané ovoce nejvíc chutnalo a já za koňmi tajně utíkala do stájí. Byla jsem vděčná za každou chviličku strávenou v přítomnosti těchto impozantních zvířat. Ano, impozantních, protože první koně, na kterých jsem kdy seděla, byli obří tahouni s hřbetem jako otoman.

Kolem puberty mě to koňské šílenství chytalo nejvíc. Ve třídě jsem měla jednu spřízněnou duši, taky se jmenovala Dana, a spolu jsme vymetaly stáje v okolí. Jenomže tenkrát to nebylo tak jednoduché jako dnes. Vlezly jsme na jednu farmu v době, kdy zrovna obsedali dvouročky. „Jo, děvčata, potřebuju zkušený rajťáky, na učení nemám čas,“ dostalo se nám odmítavé odpovědi.

Nakonec jsme si našly stáj s vysloužilými kostnatými koňmi a za práci se mohly vozit  v zahradě. Jednou jsme se na kobylu vydrápaly obě, a to se jí zatraceně nelíbilo. Vyburcovala v sobě všechny stařecké síly, hodila pár kozlů a katapultovala nás do shnilých švestek. A volná jak pták trádá domů, vlítla na dvorek mezi slepice a batolící se děti, a my měly po ježdění. Takhle neslavně skončila moje jezdecká kariéra.

Pak přišla škola střední, vysoká a jiné starosti. Ale mezitím dorůstala moje neteř, kterou jsem asi nakazila koňštinou, když jsem ji jako novorozeňátko vezla z porodnice. S ní jsem se na stará kolena ke koním vrátila.

A dokonce jsem si splnila svůj dávný dívčí sen a pořídila si koně vlastního. Jmenuje se Orion a je to moje koňská hvězda.

 

alwinAle abych nebyla nevděčná. Kromě koní mám ještě moc ráda psy, a nejvíc svého Alwínka. Většinou mi dělá maskota na cestovatelských fotkách.

Jaké zvíře máte ráda vy, milé ženy-in? Jste milovnicí koček, psů, koní, či jiných zvířecích mazlíčků? Jak jste k nim přišla? Věnujete se jejich chovu, nebo je máte jen tak pro radost? Sdílí s vámi sympatie ke zvířatům i vaše rodina, nebo jste si zvíře musela prosadit? Kolik zvířat máte doma? Jaké zvíře ještě toužíte mít? Které zvíře je vašim snem?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Jistě vás zajímá, jaký dárek můžete získat za svůj příspěvek. Dnes mám pro vás opravdu kosmetickou lahůdku:

Toaletní vodu, deodorant a antiperspirant značky PUR BLANCA.

cena