Známe vintage módu, vintage nábytek i doplňky. Ale co si představit pod pojmem vintage podlahy? Omšelá, prošlapaná prkna, popraskaná dlažba, nebo ošoupaný koberec? Také, ale tohle je něco úplně jiného. To musíte vidět!

Při zběžném pohledu vám ani nepřijde, že jde o palubky, nebo dokonce parkety. Posuďte samy, milé ženy-in.

podlahy

To úžasná koupelna. Ale co v ní dělají ty boty? To není koupelna ani keramická dlažba, ale dřevěná palubková podlaha v jakémsi butiku.

podlaha

Tyto palubky na mě zase dělají dojem koberce. Nevím, jestli je to záměr, ale v každém případě bych vyměnila potah u postele, aby tak drahá a úžasná podlaha lépe vynikla.

podlaha

Barevné čtverce a obdélníky na podlaze jsou zajímavým osvěžením pro sterilně bílou kuchyň.

podlaha

To není koberec ani linoleum, jde opět o dřevěné palubky.

podlaha

Tak tuhle podlahu beru se vším všudy. Citronově žlutá s černobílou je opravdu neotřelá a svěží kombinace

podlahy

Do loftového bytu/ateliéru je oprýskaná dřevěná podlaha jako stvořená. Červení linka na podlaze možná odděluje jednotlivé zóny místo příček. Vtipné, co říkáte?


Tato kolekce dřevěných podlah vznikla ve spolupráci se švýcarskou interiérovou designérkou Virginií Maissen Při tvorbě jí byly inspirací krásy oprýskaných fasád, stářím provoněných interiérů, uměleckých ateliérů. Nechybí ani prvky moderního urbanismu. V každém interiéru, v soukromém obydlí i ve veřejných prostorách butiků, kaváren i třeba podnikových showroomů, se touto novinkou docílí originality, individuálního přístupu a unikátnosti.

Dekory jsou nové a trendy, přesto ze sebe vyzařují patinu a nádech opotřebení. Jak říká sama návrhářka, v této kolekci není nic dobře nebo špatně, spíše jde o smysl pro kombinaci a individuální uspořádání. Patina krytině mimo charakter jedinečnosti dodává i příjemný hřejivý pocit.

Hm, taková podlaha by se mi moc líbila, ale budu si ji muset nechat ujít. Maloobchodní cena za 1 m2 včetně 20% DPH se pohybuje od 2.592 Kč, tak si spočítejte, kolik by to stálo do 100metrového bytu. To si bych si radši koupila nové auto.

Foto a zdroj: www.kpp.cz.

Reklama