shutterstock-1043381872.jpg
Foto: Shutterstock

Originální velikonoční ozdoby jsou od influencerky Radky (na Instagramu jako @meetmylovelyworld). Jde o závěsná papírová vajíčka, která můžete připevnit například na větvičky kočiček, třešně nebo zlatého deště. Ozdoby nezaberou ani příliš času a doma vám udělají krásnou dekoraci. Na výrobu potřebujete papír (silnější, větší gramáže) nůžky, oboustrannou lepící pásku, tavnou pistoli, nůžky, provázek a korálky.

Věnec nemusí zdobit vaše dveře nebo stůl jen na Vánoce. Co takhle si udělat jarní? Potřebovat budete polystyrenový kruh na věnec, jutovou mašli, papírové košíčky na muffiny a jednu pěknou mašli dle vaší preference. Na návod se podívejte na videu, je naprosto jednoduchý, i když to zabere trochu času. Výsledek rozhodně stojí za to. Navíc tuto dekoraci po Velikonocích můžete schovat do skříně a vytáhnout zase za rok.

Krabice od vajíček? Nevyhazujte je, můžete z nich udělat krásné dekorace. Pokud máte trochu tvořivé nálady, dejte se směle do toho. Tyto roztomilé stojánky na vajíčka v podobě slepiček můžete klidně vyrábět s dětmi. Potřebovat budete tedy, jak už bylo zmíněno, karton od vajec, lepidlo, pečící papír, peříčka a černou fixu. Pak už stačí vše jen nastříhat a slepit, jak můžete vidět v návodu na videu. A za chvíli se můžete kochat roztomilými papírovými slípkami, do kterých posadíte velikonoční vajíčka. Návod je od influencerky Susi, která se zaměřuje na upcyklaci, vyrábění a bytové dekorace. 

Ubrousková technika není nic nového, ale už jste ji zkoušeli na vajíčka? Budete potřebovat papírové ubrousky s motivem, který se vám bude líbit, vyfouknutá bílá vejce, štětec a lepidlo na ubrousky. Pokud lepidlo nemáte, funguje i bezbarvý lak na vodní bázi. Pak už je to naprosto jednoduché. Vystřihnete si z ubrousků motivy, vezmete vajíčka, lepidlo a jednoduše kousky ubrousků přilepíte. Pak už stačí buď pověsit na větvičky nebo hezky nadekorovat na mísu. Pokud vás tvoření bavilo, na Instagramu této německé blogerky (@smillaswohngefuehl) najdete i další návody.

Influencerku Leu na Instagramu sleduje přes 200 tisíc lidí a není divu, její návody na všechno možné prostě stojí za to. Na Velikonoce na jejím profilu najdeme spoustu nápadů. Mezi ně patří i tato zaječí krabička, do které můžete zasadit obilí, řeřichu nebo třeba květiny. Potřebovat budete krabici od mléka, nůžky, dřevěné lžičky, zeminu, černý fix a cokoliv, co budete chtít, aby vám tam rostlo. Zabavit se u toho můžete s dětmi nebo klidně sami. Vznikne vám roztomilá dekorace, kterou jistě ocení i vaše návštěvy.

A od stejné influencerky tu máme ještě jeden kreativní návod. Velice jednoduchý. Jde o moderní dekorování vajec. Budete potřebovat vyfouknutá bílá vajíčka, akrylové barvy, štětec a voděodolnou fixu. V dnešní době můžete dokonce zakoupit i akrylové fixy, s kterými je vše ještě snazší. Pak už jde jen o vaši fantazii a kreativitu. Motivy se ale samozřejmě můžete inspirovat ve videu.

Zdroje: Instagramy DIY online tvůrkyň

Reklama