Materiálním dárkům pomalu, ale jistě odzvonilo. Když něco potřebujeme, většinou si to nejlépe vybereme právě my sami. Přesto se každoročně stáváme svědky opravdu nepovedených dárků, které sice nahlas pochválíme, ale rovnou od stromečku je odneseme do skříně, kde zůstanou minimálně do dalších Vánoc. Jak tedy vybrat dárek, který druzí ocení? Nejlépe tak, aby si ho do jisté míry, vybral obdarovaný sám. 
5bf7d1e80da82obrazek.jpg
Tento rok zaznamenáváme zvýšený zájem o vánoční vouchery na jazykové kurzy do zahraničí. V praxi to znamená, že si zájemce koupí voucher v libovolné finanční hodnotě a obdarovaný si následně vybere jazykový pobyt, který se mu líbí nejvíce a zbytek částky doplatí,“ říká Kristýna Hrůšová, manažerka portálu Study.cz. Takový dárek je určitě vhodný pro všechny, kteří si přejí zlepšit jazykovou vybavenost, ale nedaří se jim to v tuzemských podmínkách.

Pokud máte ve svém okolí nadšené cestovatele, kteří rádi objevují nové země a destinace, uděláte jim zajisté radost voucherem na cestování. Co si pod tím představit? Prakticky cokoliv. „Vouchery na cestování jsou mezi našimi zákazníky oblíbené, protože se sám obdarovaný může rozhodnout, kam poletí nebo kde bude na své cestě bydlet. Voucher lze využít i na poznávací zájezd, Eurovíkend, cestovní pojištění či vízové služby,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.
5bf7d1f1dd6b7obrazek.jpg
Se zvyšujícím se zájmem o cestování roste i jistota, že se svým blízkým trefíte voucherem do vkusu a uděláte jim nefalšovanou radost. Pokud patříte mezi vášnivé cestovatele, určitě se nebojte vašemu „Ježíškovi“ zmínit, že i vám by udělalo poznávání zahraničí radost. Pořizování vánočních dárků a jejich následné rozbalování tak může být konečně příjemná aktivita.
5bf7d2051249cobrazek.jpg