stitky-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Když se rozhlédnete po domě, dílně nebo zahradě a zároveň zapojíte svoji fantazii, určitě narazíte na několik věcí, které by se daly s trochou šikovnosti jednoduše přetvořit na štítky. My pro vás máme čtyři příklady, kterými se můžete inspirovat. Nezaberou mnoho času, zato udělají na vaší zahradě hodně parády.

Klacíkové štítky

Na přípravu klacíkových štítků budete potřebovat pouze několik klacíků, nůž a gravírovací pero, popřípadě vypalovačku dřeva. Každý klacek seřízněte tak, aby se vám do vzniklého prostoru vešel název bylinky a konec klacku seřízněte jednoduše do špičky. Ačkoli vám jejich příprava může připadat složitější právě kvůli nutnosti vypalování názvu bylinek, později oceníte jejich výdrž. Další výhoda je ta, že se jedná o štítky zcela přírodní. Dokonale tedy splynou se zbytkem zahrady. Tyto štítky vytvořila Markéta Zindulková pro časopis Kreativ.

Rozcestník

Spíše orientační a dekorační je rozcestník, který vytvořila Denisa Bartošová pro časopis Kreativ. Před záhonek zapíchněte dostatečně vysoký klacek (nebo využijte stonek nějaké větší rostliny), na který postupně navěšte jednotlivé kolíčky směrem, kterým budou ukazovat na jednotlivé bylinky nebo zeleninu. Na kolíčky můžete napsat název, namalovat obrázek, popřípadě přidat šipku. Výrobu těchto štítků můžete využít například pro společné tvoření s dětmi. Uvidíte, že to bude bavit vás i je. 

Korkové štítky

Sem tam si dopřejete nějakou tu lahvinku dobrého vína a je vám líto vyhazovat korky, které by se později mohly na něco hodit? Máme pro vás dobrou zprávu. Několik jich totiž využijete například na výrobu korkových štítků. Do korku vypálíte nebo vygravírujete název bylinky, kterou chcete na záhonku označit a pak už jen stačí korek napíchnout například na vidličku, nebo špejli. Dozdobit můžete podle sebe, ale věřte, že i bez dalšího dozdobování budou vaše korkové štítky originální.

Kamínky

Trend malování na kamínky už nějakou dobu trvá. Takzvané putovní kamínky jsou oblíbenou aktivitou, která dělá radost zejména dětem. Kamínky ale můžete společně s dětmi pomalovat také obrázky ovoce/zeleniny/bylinek. Jejich putování pak ale skončí na vašem záhonku. Fantazii se meze nekladou, můžete vynaložit úsilí a najít kamínky, které budou tvarem přímo odpovídat konkrétní plodině nebo pomalovat ploché oblázky.

Zdroj info: magazinzahrada, instagram@kreativ_casopis, instagram@thewineingtwins, instagram@thepursuitofcraftiness_