1luEX74A.jpg

Značka Vans se skrze své kreativní provedení stala doslova kultovním symbolem pro ty, co chtějí vybočit z davu. V rámci oslavy umění a snahy inspirovat se nekonformními osobnostmi, představuje linie Vault by Vans vskutku jedinečnou kolekci obuvi na počest nevšední malířky Fridy Kahlo, která je známá zejména svými autoportréty a díly inspirovanými rodným Mexikem. Kolekce Vault by Vans x Frida Kahlo představuje pečlivý výběr jejích ikonických obrazů přenesených na klasické modely tenisek.

Rl6IRcLA.jpg
 
Frida Kahlo, silně ovlivněná svým mexickým původem, využívala naivní folklorní umění ke zkoumání otázek identity, postkolonialismu, genderu, třídy a rasy v mexické společnosti. Její osud ji zavedl napříč USA, Evropou a Mexikem, a  i když se mnohdy ukázal být trpkým, napomohl zrodu jejího osobitého stylu. Její neustálé pátrání po vlastní identitě a vytváření vlastního alternativního světa rezonuje u mnoha obdivovatelů.

Rr-sxgbQ.jpg

Představovaná kolekce staví jak na dobře rozeznatelných, tak i méně známých dílech malířky, ztvárněných ve třech ikonických stylech: OG Sk8-Hi LX zobrazující Fridin autoportrét v kombinaci s tmavě zelenou špičkou, model OG Authentic LX celý potištěný vzorem melounů doplněným o vyšívané detaily a nakonec model OG Slip-On LX vycházející z malířčina slavného obrazu z roku 1940 nazvaného Autoportrét s trnovou korunou a kolibříkem. Každý z modelů má vulkanizovanou podrážku a polstrovaný proužek na patě z broušené kůže.

rL8sQBbQ.jpg
 x-38SQmQ.jpg
Zdroj: Vans

Reklama