V průběhu podzimu letošního roku navštívila světová top modelka Tereza Maxová hlavní centrum kosmetické společnosti Oriflame. Zeptali jsme se jí při té příležitosti na její názor na přírodní kosmetické výrobky, formu přímého prodeje a na hodnoty této švédské kosmetické firmy.

O: Poslední listopadový den oznámila kosmetická společnost Oriflame, že se stáváte její tváří v České republice pro rok 2007. V průběhu své kariéry jste pracovala pro různé módní i kosmetické značky, nikdy jste ale nebyla tváří kosmetické firmy v České republice. Čím si Vás Oriflame získal?
T: Oriflame má stejnou filosofii jako já a vyznává hodnoty, které jsou mi velmi blízké. Ztotožňuji se s etickými zásadami společnosti, která je šetrná vůči životnímu prostředí, své výrobky zásadně netestuje na zvířatech a pomáhá dětem bez rodinného zázemí.

O: Oriflame je především o lidech, kteří za ním stojí, o kosmetických poradcích. Jaký je Váš názor na formu přímého prodeje?
T: Tato forma prodeje nabízí lidem nejen kosmetiku, ale i pracovní příležitost. Je to výhodné zejména pro ženy, které tak mohou rozdělit svůj den mezi práci a rodinu.

O: S několika kosmetickými poradci jste měla příležitost se setkat v průběhu Skindividual Galashow v Pelhřimově. Jaké bylo hlavní téma rozhovorů?
T: Určitě náš nadační projekt Oriflame dětem, dále kosmetické výrobky, ale došlo i na recept na svíčkovou, cestování a každodenní radosti i starosti.

O: Český Oriflame se rozhodl navázat s Vámi spolupráci nejen díky Vaší přirozené kráse, ale především díky Vaší oduševnělosti a velkému srdci, což je Oriflame velmi blízké. Jak byste samu sebe charakterizovala Vy?
T: Člověk sám sebe těžko objektivně charakterizuje, ale jsem věčný optimista, který bere život s nadhledem a jen tak se nevzdá.

O: Aktuálně zastáváte několik životních rolí, roli matky šestiletého syna, světově uznávané top modelky a patronky nadace pomáhající opuštěným dětem. Předpokládáme, že spojením s Oriflame se Vaše aktivity od příštího roku ještě rozšíří. Jak zvládáte všechny tyto role skloubit?
T:  S odřenýma ušima. :) 

O: V minulosti jste pracovala převážně v zahraničí. Znamená spojení s Oriflame, že Vás budeme vídat v České republice častěji? Kde je pro Vás aktuálně „doma“?
T: Doma je pro mě tam, kde je moje rodina a zázemí, ale stále většinu času trávíme v Monaku.

O: Váš syn Tobias chodí v České republice do školky. Často Vás ale doprovází na cestách a pobývá v zahraničí. Má již nějaké oblíbené místo, kde se mu líbí nejvíc?¨
T: Tak určitě třeba v Legolandu nebo Disneylandu… :)

O: Setkáváte se často se známými, světově uznávanými osobnostmi, monarchy a celebritami. Návštěva pražského sídla Oriflame a setkání s jeho zaměstnanci a kosmetickými poradci bylo zcela z jiného světa. Vracíte se ráda do světel ramp, nebo si dokážete představit, že byste se stala součástí pracovního týmu Oriflame, a pokud ano, v jakém by to bylo oboru?
T: Abych upřímně řekla, nedovedu si dnes představit být zaměstnancem jakékoli firmy. Jsem pánem svého času, a to je k nezaplacení.

O: V průběhu focení pro Oriflame byla fotografka Anka Kovačič zcela unešená Vaší dokonalou pletí. Jak o ni pečujete?
T: Méně znamená více. Používám přírodní kosmetiku a díky Bohu jsem dostala i dobrý genetický základ do vínku.

O: Který kosmetický výrobek nechybí ve Vaší každodenní péči o pleť?
T: Odličovací mléko Rose Milk Cleanser a Tělový balzám s mořskými minerály Swedish Spa.

O: V průběhu focení jsme se bavily, jaké výrobky Oriflame jste měla příležitost již vyzkoušet. Jaký je Váš aktuální favorit?
T: Z toho, co jsem vyzkoušela, a nebylo toho málo, zůstává můj favorit řada Milk and Honey, Swedish Spa a přibyla k tomu i řada dětské kosmetiky OK se zvířátky, kterou používá nejen Tobiáš, ale i já.

O: V průběhu našich setkání nás překvapilo, že se vůbec neomezujete v jídle, navíc se nevyhýbáte ani ryze českým jídlům jako je svíčková s knedlíky či si smlsnete na dobrém zákusku. To se zcela vymyká představě o jídelníčku světové topmodelky. Jak si udržujete svoji štíhlou postavu?
T: Pobíháním mezi rodinou, letištním terminálem a nadací. :)

Na www.oriflame.cz se dozvíte více o spolupráci s Terezou Maxovou a o charitativním projektu Oriflame dětem. Můžete si také prolistovat katalog produktů on-line. Kosmetiku Oriflame můžete zakoupit prostřednictvím nezávislých kosmetických poradkyň a poradců, kontakt získáte na infolince Oriflame 271 024 999 nebo na www.oriflame.cz. Pokud byste se sama chtěla stát kosmetickou poradkyní, můžete se přímo na internetových stránkách Oriflame ihned a jednoduše zaregistrovat.