Švédská kosmetická společnost Oriflame uvádí na trh novou řadu pleťové kosmetiky Ecobeauty, která představuje zásadní zlom v kosmetickém průmyslu. Vedle toho, že obsahuje pouze přírodní složky, je její složení a výroba také etická a férová. Ecobeauty je tak první globální kosmetickou řadou, která získala certifikaci čtyř předních nezávislých organizací Fairtrade, Ecocert, Vegan Society a FSC, které prosazují myšlenku udržitelného rozvoje.

ecobeauty

Řada Ecobeauty představuje další významný milník v historii společnosti. Od svého vzniku v roce 1967 byla ochrana životního prostředí v Oriflame jasnou prioritou. Jako jedna z prvních kosmetických společností na světě začal Oriflame používat přírodní ingredience a dobrovolně se zavázal netestovat výrobky na zvířatech.

Co konkrétně partnerství Ecobeauty s těmito organizacemi znamená?

  • Garantovaný podíl 95 % a více přírodních ingrediencí z obnovitelných, udržitelných a dosledovatelných zdrojů.
  • Receptury bez obsahu jakýchkoliv složek živočišného původu, parabenů, silikonu, minerálních olejů a syntetických vůní.
  • Suroviny, které jsou získávány zodpovědným způsobem, drobní výrobci z rozvojových zemí mají šanci na zlepšení svých životních a pracovních podmínek.
  • Balení ze 100 % recyklovatelných materiálů, šetrných k životnímu prostředí.
  • Papír v balení ze zodpovědně zpracovaných lesních zdrojů.

„Ecobeauty má v sortimentu výrobků Oriflame důležitou roli. Je naší vlajkovou lodí, a tak určuje směr, kterým se chceme do budoucna vydat. Velmi si vážíme spolupráce s nezávislými organizacemi, díky kterým můžeme s jistotou říci, že s naší kosmetikou bude krásná nejen pleť našich zákazníků, ale i celá planeta,“ říká Johan Ståhl, ředitel Oriflame Česká republika.

Tomáš Bílý, předseda Fairtrade Česká republika, k tomu dodává: „Fairtrade Česká republika si velmi cení společenského přínosu firem jako Oriflame, které se rozhodnou spojit svoji značku s certifikací Fairtrade za účelem zlepšení života drobných výrobců v rozvojových zemích. Díky stále se rozšiřujícímu sortimentu fairtradových výrobků tak má velké množství pěstitelů, řemeslníků a zaměstnanců v rozvojových zemích šanci uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.“

V nabídce výrobků Ecobeauty jsou tři pleťové krémy, které zanechají pokožku svěží a příjemně hydratovanou. Vyhlazující denní krém pomáhá obnovit pleť a bojuje proti jejím nedokonalostem po celý den, zatímco vyhlazovací noční krém regeneruje pleť během spánku. Vyhlazující oční krém pak redukuje jemné vrásky, otoky a tmavé kruhy kolem očí.

Řada Ecobeauty je plná přírodních antioxidantů, vitamínů a mastných kyselin, které spolu s technologií Natural Pro-Blend™ pokožku posilují a chrání.

Každoročně vynakládá Oriflame velké finanční prostředky na vědu a výzkum. Má vlastní laboratoře, Výzkumné a vývojové centrum v Dublinu a samostatné oddělení na ochranu životního prostředí se sídlem ve Stockholmu.

„Nová řada Ecobeauty je výsledkem usilovné práce specializovaného týmu odborníků,“ říká Natasha Wiliams O'Hanlon, Regulatory Manager Sustainability Výzkumného a vývojové centra Oriflame a dodává: „Je víc než jasné, že poznatky, které jsme v průběhu vývoje této novinky získali, bohatě zúročíme i napříště.“

Co konkrétně certifikace jednotlivých organizací znamená?

Umožňuje pěstitelům a řemeslníkům v rozvojových zemích zlepšit jejich životní podmínky a podporuje ochranu životního prostředí.
Více na http://www.fairtrade-asociace.cz/

Zaručuje optimální využití přírodních složek a minimální množství syntetických látek. Podporuje využití produktů ekologického zemědělství.
Více na http://www.ecocert.com/en

Označuje výrobek, jenž neobsahuje složky získané ze zvířat a není testován na zvířatech. Podporuje tak vaše rozhodnutí o etickém nákupu.
Více na http://www.vegansociety.com/

Potvrzuje, že papír pochází ze zodpovědně spravovaných lesů.
Více na http://www.czechfsc.cz/

Reklama