Svůj pohled na pitný režim nám poslala také čtenářka Miuka. Protože je na vozíku, musí o pití víc přemýšlet. A myslí si, že pije málo.

Taky myslím, že každý organismus si sám řekne, co je potřeba. Tomu Vašemu to asi takhle stačí. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Miuko, a přeju krásný den.


Dodržování pitného režimu patří k mým slabším stránkám. Když jsem byla dítě, nedělalo mi problém pít (tehdy to byla hlavně voda se „šťávou“), říkali mi, že jsem kachna. Nicméně od doby, co se mi trochu změnil zdravotní stav, se rapidně změnil i můj přístup k pití. Ono je těžké dodržovat ta jejich doporučení, když člověk musí přemýšlet, zda se vejde do dveří toalety a pokud se do nich vejde, tak aby tam bylo dost prostoru i pro vozík. Takže pokud se chystám na nějakou cestu a nevím, jak a kde bude možné použít onu místnost, jsem schopná vydržet s jednou skleničkou pití třeba na celý den. No a i když jedu na známé místo, tak to s tím pitím stejně tak jako tak nepřeháním. Ale jelikož jsem většinu času doma, mohu pít o něco víc. Dokonce to mám spočítané, abych měla alespoň nějakou kontrolu.

A řeknu vám, že nevím, zda množství tekutin, které do sebe naliji, je dostatečné. Mám to rozdělené - ráno čaj 0,3 l, po obědě sklenici vody a odpoledne opět čaj (v létě spíš vodu) a vše má opět stejný objem. Takže můj pitný režim je méně než litr, občas míň, občas o trochu víc. Myslím si, že pokud člověk nemá žádné zdravotní potíže, určitě mu stačí to, co vypije. Vždyť organismus není hloupý a řekne si, co chce a že ty 3 litry spíš ledviny přetíží. Samozřejmě pokud je léto a někdo pracuje třeba jako pokrývač na střeše, určitě mu to žádný problém nezpůsobí. Mám pocit, že jediný problém, který mi nedostatek vody způsobuje, je suchá a nepružná pleť. Teď přes zimu se musím do pití většinou vyloženě nutit, navíc se málo pohybuji, takže prostě asi ani nepotřebuji tolik vody jako běžně fungující člověk. Kdo ví... Alkohol a kávu nepiju vůbec - opět kvůli WC a navíc se to ani do pitného režimu nepočítá, to si radši dám nějaké šťavnaté ovoce a doufám, že mi dá alespoň nějaké nepatrné množství tekutiny (i když si tím svůj pitný režim asi moc nezlepším, ale znáte to, člověk si rád občas něco nalhává v dobré víře).

Tak všem přeji hezký den a jdu se tedy napít, když máme dnes toto téma. :)

Miuka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo z vás získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

caj4caj5

Reklama