Tuto sezonu můžeme na nějaké nahé a nenápadné líčení rovnou zapomenout. Tuto sezonu se budeme třpytit, lesknout, a hlavně budeme vidět. Co k tomu bude potřeba? Šikovné ruce, kvalitní make-up jako základ a pak několik must-have vychytávek jako je černá tužka na oči, stíny, co hrají všemi barvami, výraznou rtěnku nebo ten nejzářivější rozjasňovač.

Tohle je pět trendů, které by vám neměly v žádném případě uniknout. Který bude pro vás ten nej?

Grafické linky

Černé linky jsou takový evergreen. Čas od času si je ráda nakreslí každá z nás. Takovou tu klasickou, tenkou a hned nad horní řasy. Teď ale nastal čas na linky grafické. Takové, co si žádají opravdu precizní tah a pevnou ruku (bez ní by to mělo do grafiky daleko). Nosí se výrazné linky u spodního víčka, ale také protažené černé čáry nebo linky v půlce horního víčka. Záležitost ryze večírková nebo se odvážíte vyrazit v nich do slunného odpoledne?

Dotek bílé

Bílé stíny? A není to divné? To teda není! Je to super trendy a slušet budou zejména blankytně modrým očím jako dvě studánky. V tomto případě zapomeňte na preciznost a klidně stíny nanášejte prstem, jen tak, „od ruky“, od vnitřního koutku až do ztracena. Zkuste namíchat třpytivé bílé stíny se stříbrnými a rázem z vás bude pohádková Ledová královna. Pokud si troufnete, zkuste i bílé linky, kterými můžete třeba klasickou linku vytečkovat, nebo vytvořit morseovkový vzor.

Barvy mají zelenou

Modré stíny se nosily v 90. letech a pak dlouhou dobu platily za odstrašující příklad toho, jak tedy rozhodně oči nelíčit. A teď, na jaře 2018? Frčí nejen sytě modrá, ale také červená a růžová, fialová, zelená nebo třeba žlutá. Vykreslit si můžete dokonale plná víčka nebo si pohrát s tlustou linkou. Je jaro, tak zapomeňte na nudu!

Rozmazané rty

Zapomeňte na dokonalost! Tento trend je jako dělaný pro pořádně rozlítané holky. Konturka na rty je dávnou out, teď bohatě postačí, když si barevnou rtěnku dokreslíte na rtech prsten, až přes okraj jejich linie. Ale zase pozor, nemusíte vypadat jako Joker. Trochu si s tímto neupraveným vzhledem musíte pohrát, a aby vše zůstalo, kde má, poprašte rty transparentním pudrem.

Tváře plné lesku a šťávy

Pokud se letos bez něčeho neobejdete, je to pudrový nebo tekutý rozjasňovač. Nebojte se rozzářit své lícní kosti na maximum! Nosí se holografické odstíny nebo můžete zůstat při „zemi“ a blýsknout se odstíny perleťové nebo růžové. Rozhodně alespoň jeden v kosmetické taštičce musíte mít.

Mohlo by vás zajímat:

Reklama