Druhý dnešní příspěvek od čtenářky Vodfon je skutečně k popukání. Co je „ořezaný žaludník"? Pokud se už teď chytáte za břicho, pak tušíte správně...


Včera jsem myslela, že na toto téma nejde nic napsat! Ale ležím si tak v posteli a hned jsem si na něco vzpomněla. Včera jsem poslala křížkování, dneska tu mám další novotvary!

Vlastně to souvisí taky s mým manželem, když byl po operaci žlučníku a ležel v nemocnici. Já jsem byla těhotná, krátce před porodem. Dělala jsem si výbavičku do porodnice. Vzala jsem sebou, taky tříletého syna Péťu. Vždycky byl hodně ukecaný a měl touhu mluvit, vždy a všude! Tak spustil na prodavačku. Víš, my budeme mít miminko, tak mi dej košilky. Náš tatínek je ořezaný, má ořezaný žaludník. V textilu se prodavačky velice bavily. Výraz ořezaný a žaludník používáme dodnes.

My jsme to měli s naším Petříčkem výborné! Tohle bylo za totality. Chodili jsme nakupovat do zeleniny, Péťa chodil vždycky se mnou. Paní vedoucí byla taková stará, zamračená odbarvená blondýna. Náš synáček se tak ve frontě zálibně podíval a říká: Ty máš vlasy jak rincezna. Tak šťastnou a usměvavou paní vedoucí jsem v životě neviděla. Od té doby jsme už frontu na banány nikdy nestáli. Vždycky chodil sám dozadu za svojí rinceznou.

Vodfon

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Dnes máme v magazínu Žena-in.cz téma: Novotvary. Pište mi na redakční e-mail netradiční slova, která jste vy sami nebo někdo vám blízký vymysleli, a příběhy či situace, při kterých k jejich vymyšlení došlo.

Nejzajímavější slova ocením dárkem!

Reklama