Oblíbený seriál má sice v tuto dobu na televizních obrazovkách pauzu, ale již se pilně pracuje na nových dílech, ovšem jste-li závisláci, můžete zavítat na stránky slovenské televize Markíza, kde jsou ke shlédnutí všechny dosavadní díly slovenského dvojníka.

 

Ordinácia v ružovej záhrade

Slovenská televize Markíza se inspirovala českým mega úspěšným seriálem a natáčí svoji verzi, scénáristé ponechali některé postavy stejné, jinde přidali nové, pointa seriálu se někde sbíhá s tím naším, jinde jsou příběhy rozehrány úplně jinak. A tak i zde má tento seriál, který se rozběhl 10. dubna 2007, vysokou sledovanost.

 

Scénáristka Lucie Konečná však tvrdí, že po shlédnutí pár dílů cítí zklamání, podle ní je to bez emocí, chladné, bez humoru a připadá jí nezajímavý. Přesto doufá, že scénáristi zaberou, vžijí se více do příběhu a seriál se ještě rozběhne správným směrem.

 

Je-li slovenská verze opravdu jen šedým tokem, který příliš nezaujme, to musíte posoudit sami. Setkáte se tu s něžnou sestřičkou Kamilou, šarmantním lékařem Michalem i s trhlou Lucií a svéráznou pediatričkou Páleníkovou.

 

Slovenština může být problém

Problémem může být, že dnešní češi již mají slovenštinu jako cizí jazyk, ano, rozumíme jí, ale už ji nemáme tak říkajíc „v uchu“, a tak poslech seriálu, který je celý v tomto jazyce, může být zkraje problém. Mluví příliš rychle, intonace nás mate, ztrácíme se, navíc je tu hodně nových postav. S každým dalším shlédnutým dílem se to lepší! A nakonec si váš mozek může opět na slovenštinu vzpomenout. 

 

Seriál má jinou atmosféru, v první chvíli vám přijde mnohem vážnější než často vtipná česká verze. Mám-li ji k něčemu přirovnat, pak mě napadá podobnost s Nemocnicí na kraji města.

 

Lepší kulisy, scény z porodních sálů

Česká verze tedy možná má lepší dialogy, vtipnější scénář a je barvitější, ale na slovenské může být něco, co nám tu chybí. Scény z porodních sálů jsou opravdové a plné emocí. Představitelky lékařek dokonce dostaly možnost sledovat skutečné porody, herci lékaři pak „pouze“ sledovali DVD nahrávky. Faktem ovšem je, že ne každý je na podobné scény zvědavý, a je-li to tedy výhodou, zůstává otázkou.

O něco lepší jsou i slovenské kulisy, ordinace je propracovanější, nábytek opravdovější, z české verze je stále lehce cítit jistá provizornost.

 

Gita Petrová do obou?

Daniela Šinkorová v českém seriálu natolik exceluje, že slovenští producenti vyjádřili přání ji do té své verze přetáhnout. Snad i proto, že je původem slovenka. Ta se však nedala a stále ji uvidíme u nás – nicméně ve hvězdách visí její pracovní návštěva či nějaké školení právě v Ordinácii.

 

Pro závisláky pár praktických informací:

 

Slovenská verze seriálu je na stránkách televize Markíza:

http://video.markiza.sk/?31337p=20

 

Stránky českého seriálu:

http://www.nova.cz/tvnova/?138c=%3Bser%7E&138e=DO139&ex139=ordinace-v-ruzove-zahrade

 

A na těchto stránkách najdete formulář pro vaše námitky k seriálu, které se předávají tvůrcům:

http://ordinacevruzovezahrade.tvserialy.com/

 

A ještě jedna novinka z oblíbených seriálů!

Linda Rybová se z Ordinace stěhuje do nové řady Letiště. To se právě natáčí a bude mít 34 dílů. Do podzimního schématu bude zařazena v pondělí a ve středu večer. Linda Rybová ztvární pilotku Violu Antošovou. „Kariéra je pro Violu na prvním místě. Prezentuje se jako sebevědomá cílevědomá svobodná žena. Nestojí o děti a rodinu, být pilotkou je pro ni vším. Viola hraje golf, má smysl pro humor a sklony pomáhat druhým," prozradil producent seriálu Letiště Petr Bílek. Mezi další nové tváře patří například Jaroslav Plesl, Jitka Nerudová, Jana Stryková a další.
Vedle nových postav se představí divákům také nová prostředí. „Abychom zatraktivnili seriál a dosáhli větší autentičnosti, rozhodli jsme se vytvořit nová prostředí. Jedná se o kokpit letadla, rozšířenou letištní halu, dále byty pilotů, konkrétně bratrů Schindlerových, a také nové pilotky Violy. Přibude i vila novomanželů Blatných. Není to výčet všech nových dekorací, zbytek uvidí diváci na obrazovkách," nechtěl prozradit více Petr Bílek.

Zdroj: plus

 
Jste závisláci na Růžovce?

A znáte slovenskou verzi?

Reklama