Oranžová kavárna, jedinečný projekt Barevných domků Hajnice - poskytovatele pobytových sociálních služeb mentálně postiženým, již dlouhodobě boří společenské mýty o uzavřené společnosti. Právě proto by vám ve spolupráci se svými obyvateli chtěla představit horkou novinku tohoto jara. „Barevná pěna“ alá tiramisu, italský dezert báječné chuti, který pohladí vaše chuťové pohárky. Ten si můžete vychutnat v Čítárně, jež svou pestrou knihovnou zase pohladí vaši duši.

Tato originální kavárna se na veřejnosti prezentuje netradičními cestami. Spolupracuje s mentálně postiženými, kteří zde plnohodnotně pracují, připravují dezerty, pečou dorty, přináší vám kávu a hlavně neztrácejí chuť normálně žít. Aby oživili jídelníček, a vy jste ke kávě měli ještě větší výběr laskominek, poddali se vůni italské kuchyně, jež se v celé České republice těší velké oblibě. Lahodné tiramisu, které pochází přímo z pece Oranžové kavárny a z rukou Hajnických obyvatel si můžete vyzkoušet upéct i u sebe doma!

Recept na „Barevnou pěnu“ a la tiramisu

pena

Recept a ingredience jsou na výrobu celého dortu. Do pohárků si již množství upraví každý sám, dle potřeby. Například si dozdobí dort ovocem, vhodné jsou například banány.

Ingredience:

  • 2x balení piškotů
  • 2x pomazánková másla
  • 2ks smetany ke šlehání
  • 20 dkg moučkového cukru
  • silná káva - asi 3 lžičky rozpustné kávy
  • 3 lžičky rumu

Postup:

  1. Z pomazánkového másla, cukru a smetany vyšleháme hladký jemný krém. Kávu necháme vychladit a zamícháme do ní rum.
  2. Dortovou formu vyložíme pečícím papírem nebo fólií a rozložíme do ní piškoty. Ty pokapeme rumem s kávou.
  3. Pak přijde na řadu vrstva krému. Střídavě vše vrstvíme a každou vrstvu piškotů pokapeme rumem a kávou. Poslední vrstvou by měly být krém, který posypeme kakaem.
  4. Připravený krém dáme ztuhnout do lednice. Vychlazený jej podáváme.

Dobrou chuť!

Mlsejte s knihou

To, že u kávy a moučníku se dá příjemně odpočívat a to nejlépe s knihou, víme všichni. A proto společnost Grada, která podporuje Barevné obyvatele Hajnic, nelenila a vybavila Oranžovou kavárnu kvalitní literaturou v podobě desítek knih. Knihy si můžete ke kávě v této Barevné čítárně bezplatně zapůjčit. Nově do seznamu přibyly i tituly, které potěší všechny maminky jako například Bylinky pro děti a maminky, ve kterých můžete najít osvědčené tipy, jak zdravě chránit své děti pomocí přírodních sil. Aktuální seznam knih najdete na facebookové stránce v záložce „Barevná čítárna“. Vyberte si čtivo podle vašeho gusta!

Čtěte také:

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama