Většinou máme tuto jásavou a přívětivou barvu spojenou s podzimem. Letos je tomu jinak. Vévodí mnoha jarním kolekcím. Oranžová je snad nejoptimističtější barvou ze všech. Pokud je vaší oblíbenou, budete mít z čeho vybírat.

Oranžová je součástí jarních kolekcí většiny značek. Je to barva, která je sice krásná, veselá, energická, šťavnatá, ale nemá to moc jednoduché. Přestože se nám líbí, často nenacházíme odvahu ji nosit. Oranžová totiž sluší málokomu. Většinou jenom opravdu výrazným tipům, nebo některým zrzkám.

Ale to by nás nemuselo odradit, pokud si chceme něco v této aktuální barvě pořídit. Zvolte ji na oblečení, které „nesousedí“ přímo s obličejem. Třeba na džínách, sukni nebo doplňcích. Dá se „odstínit“ i odlišně barevným šátkem, nebo lehkou šálkou, které jsou nezbytnými doplňky celoročně, nejen v zimě, a dokážou s oblečením doslova zázraky.

Oranžová barva se dobře kombinuje. Teď na jaře bych ji doporučila míchat hlavně s bílou, s barvou khaki, ale překvapivě dobře vypadá i s béžovou a s džínovinou, hlavně tmavou.

Zkusíte ji?

Foto: topshop

Čtěte také:

 

Reklama